Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1
Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: Courius » 18 lut 2017, 22:20

    Panowie mam problem z sześcioletnim monitorem. W losowych momentach monitor wyświetla informację o "Braku tego trybu", cokolwiek to oznacza, po czym automatycznie zmienia się rozdzielczość z natywnej FHD na 1600x1200. W ustawieniach rozdzielczości nie mogę wrócić do swojej natywnej, bo jej po prostu tam nie ma - maksymalnie mogę ustawić w/w 1600x1200.
    Obrazek
    Monitor od niepamiętnych czasów pracuje na zasadzie Plug2Play. System wykrywa go jako inny niż PnP, nigdy nie instalowałem żadnych sterowników.
    Obrazek
    Prawdę powiedziawszy nigdy nie miałem z nim problemów. Po prostu zaczął coś świrować po 4 miesiącach nieużywania - jak niektórzy wiedzą, miałem przeprowadzkę -> cały komputer został zapakowany w czarny worek pod koniec września 2016, po czym pod koniec stycznia 2017 go odpakowałem. Przy pierwszym odpaleniu komputera wszystko ruszyło bez problemów, z uwagi na to, że system nie był aktualizowany przez długi czas i domagał się aktualizacji. Dałem się mu zaktualizować, po czym po raz pierwszy wystąpił ten problem z rozdzielczością. Winę zrzuciłem na stare sterowniki do GPU. Zaktualizowałem je i problem znikł na jakieś dwa tygodnie. Po czym powrócił. :problem: Monitor jest na kablu D-Sub (niebieska wtyczka).

    Szukałem sterowników do tego monitora, ale praktycznie nic nie znalazłem. Na stronie BenQ Australia odnalazłem jakieś sterowniki (bez instalki), po kliknięciu ppm na te pliczki wyskoczyła opcja zainstaluj, tak też poczyniłem, ale nic to nie zmieniło. System nadal nie widzi tego monitora jako BenQ G2220HD i jednocześnie uważa, że są obecnie zainstalowane najnowsze sterowniki. :perfect:

    Ma ktoś pomysł co może powodować taki stan rzeczy?

    edit/
    Zapomniałem dodać. Monitor gubi natywną rozdzielczość i po jakimś czasie ona wraca. W różnych momentach, losowo się psuje i naprawia.
    Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 22:20 przez Courius, łącznie zmieniany 3 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: Blazo » 19 lut 2017, 0:20

    Spróbowałbym na początek z innym kablem, jeśli takowy masz :)

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    KapienPL
    Posty: 140
    Rejestracja: 16 sie 2013, 23:49
    Reputacja: 0
    Samochód: Laguna II PH1 1.9 dCi
    Nick w TDU2: KapienPL
    uPlay: RTG-KapienPL
    Steam ID: agzar
    Xbox Live: AgzarWOW
    Playstation Network: KapienPL
    Klub: Raze To Ground
    Lokalizacja: Polska
    Polubił: 32
    Otrzymanych polubień: 116
    Kontakt:

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: KapienPL » 19 lut 2017, 11:21

    Próbowałeś z innym GPU ? Spróbuj też podłączyć komputer pod inny port. Możesz też przeinstalować system. A jak i to nie pomoże to najprawdopodobniej monitor do wymiany.

    EDIT - Poszperałem trochę w internetach https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff568432(v=vs.85).aspx - spróbuj też tego. Plik z .inf monitora znajduje się w %windir%\inf
    Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 11:21 przez KapienPL, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: BeliarPL » 19 lut 2017, 11:26

    W menadżerze urządzeń powinna być opcja usunięcia sterownika i wtedy mógłbyś spróbować zainstalować ten nowy. Może tylko sterownik popsuło? A może spróbuj wybrać drugi port (jak jest) na karcie grafiki.
  • K911

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: K911 » 19 lut 2017, 21:13

    Problemy zaczęły się po przeprowadzce do nowego domu i używasz kabla ze złączami D-Sub/VGA - kabel ten pewnie pamięta jeszcze czasy Bytomia.
    So... D-Sub to system analogowego przesyłu danych więc jest BAAAARDZOOOO podatny na zakłócenia - pamiętasz jazdę u mnie zaraz po kupnie PC, kiedy to w Armie 3 (i nie tylko) miałem paski przechodzące przez ekran i nawet V-Sync nie pomagał.

    Rozwiązanie:
    Opcja A: https://www.morele.net/kabel-wentronic-dvi-d-dvi-d-3m-czarny-44787-929933/
    Opcja B: https://www.morele.net/kabel-vivolink-dvi-d-dvi-d-1-5m-czarny-prodvihd1-5-931067/
    Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 21:13 przez K911, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: Courius » 25 lut 2017, 13:26

    BeliarPL pisze:W menadżerze urządzeń powinna być opcja usunięcia sterownika i wtedy mógłbyś spróbować zainstalować ten nowy. Może tylko sterownik popsuło? A może spróbuj wybrać drugi port (jak jest) na karcie grafiki.

    Odinstalowałem sterownik monitora. W menedżerze urządzeń, system widzi nieznane urządzenie(z żółtym wykrzyknikiem) jako monitor - urządzenie nieznane/bez sterownika. Przy próbie manualnego wskazania sterownika z listy, system nie potrafi go ponownie zainstalować. Wykrzacza błąd i restartuje kompa.

    edit/
    Po kolejnych dwóch restartach komputera i uwaga... odinstalowaniu nieznanego sterownika, wrócił sterownik monitora, który wyświetla się jako inny niż PnP. Niestety po odinstalowaniu nieznanego sterownika, na liście urządzeń, po każdym uruchomieniu komputera wyświetla się nadal coś w "inne urządzenia" - nieznane urządzenie (to mi się pojawiło w momencie odinstalowania sterownika monitora).
    Obrazek
    KapienPL pisze:EDIT - Poszperałem trochę w internetach https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff568432(v=vs.85).aspx - spróbuj też tego. Plik z .inf monitora znajduje się w %windir%\inf

    Szukałem na partycji systemowej w folder Windows. Znalazłem pliki monitor.inf i monitor.PNF. Tego pierwszego można "niby" zainstalować, ale gdy dam mu tą opcję, to nic się nie instaluje.

    Anyway. Problem z rozdzielczością nadal nie został rozwiązany.
    Ostatnio zmieniony 25 lut 2017, 13:26 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • adamsky73

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: adamsky73 » 25 lut 2017, 14:48

    Na serio do tej pory nie wymieniłeś kabla do monitora?
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: Courius » 25 lut 2017, 14:55

    Zanim będę musiał coś kupić, szukam darmowych rozwiązań problemu. Tak jestem cebulą. Czekam na lincz. :D

    Obrazek

  • adamsky73

    Monitor BenQ G2220HD - problem z rozdzielczością

    autor: adamsky73 » 25 lut 2017, 16:25

    Mi tam wisi czy jesteś cebulą, wunglem czy czosnkiem. Po prostu po tym jak wymiętoliłeś kabel przy przeprowadzce to jedyne sensowne rozwiązanie problemu. A przecież jest on dostępny w każdym markecie i kosztuje tyle co kilo cebuli
Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Przejdź do