Odpowiedz Posty: 25
Klawiatury mechaniczne
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Klawiatury mechaniczne

    autor: Prince-Matt » 16 paź 2016, 23:51

    YO.
    Zamierzam się do zakupu mechanicznej klawiatury i zastanawiam się co brać, a konkretnie chodzi o marke i o rodzaj switch'ow.
    Pytanie do was - ma ktoś mechaniczną albo zna się na tym? Jeśli tak to jakie macie doświadczenia i rodzaj switch'ów?

    W tej chwili jestem nastawiony do tego żeby kupić zwykłego chiniola za 240zł/60EUR bez jakiś specjalnych gamerskich przycisków z zwykłym layoutem i najchętniej z MXBlack, jak nie znajdę to bym się zadowolił też z MXBrown w takiej cenie, a jeśli w tym przedziale cenowym są tylko MXBlue no to nie bede miał wyjścia.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Klawiatury mechaniczne

    autor: olosagaris » 17 paź 2016, 1:05

    Zależy do czego jej potrzebujesz? Do gier czy do pisania? Ja kupiłem do gier i ze względu na dużą wytrzymałość i czas reakcji. Wykończyłem już nie jedną membranę w grze po roku, dwóch. Najlepsze do gier są z przełącznikami cherry mx red. Mam tą..
    https://www.morele.net/klawiatura-gigab ... um-502327/

    Tu masz konkretnie opisane co do czego najlepiej wybrać i różnice..

    http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/#cherrymx

    :-)
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Klawiatury mechaniczne

    autor: Prince-Matt » 17 paź 2016, 2:22

    Znam ten artykuł który wysłałeś i wiem wszystko co tam jest napisane, ale dobrze że go wrzuciłeś w ten temat, nie pomyślałem o tym :thumbup:
    Dlatego też wiem że chce mxblack albo brown, bo będę używał klawe głównie do grania w CS:GO.
    Twoja klawiatura bezwątpliwie jest fajna ale jak dla mnie za dużo kosztuje. Pewnie dlatego że masz w niej oryginalne red'sy od cherry?
    Interesuje mnie jeszcze czy żałujesz zakupu ? Czy opłacało Ci się wydać tyle? Mxblack by Ci nie starczyły? Nie wiesz czasem czy red'sy są głośniejsze od black'sów?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Klawiatury mechaniczne

    autor: olosagaris » 17 paź 2016, 3:12

    Ten tekst też głównie zadecydował o moim wyborze, ale i również wygoda i funkcjonalność. Przede wszystkim szukałem jakiejś z dużą podkładką na nadgarstki i przerwą między kursorami, podstawą a num klawiszami (gram na kursorach i te duże palce :/ ). Browna w ogóle nie brałem pod uwagę bo to "podobno" gorszy karabin maszynowy od redów, black jak hałasuje to nie wiem, ale skoro potrzebuje większej siły nacisku to może być głośniejszy. Do typowych strzelanek wybierałbym pomiędzy black a red. W sumie nie wiem czy mam oryginalne cherry red, ale sądząc po działaniu klawiatury i producencie to myślę, że tak właśnie jest. Już w pierwszych dniach zauważyłem kolosalną różnicę pomiędzy tą a membranową. Redy mają zdecydowanie lepszą czułość i dlatego je wybrałem. I to wręcz genialną, np. z początku nie mogłem przywyknąć do delikatności.... jadę sobie i jadę i nagle wóz skręca mi w lewo bądź prawo, wystarczy lekko musnąć klawisz i już jest reakcja :thumbup:

    Dodatkowo szukałem też klawiatury z makrami Aivia ma 5 makr i 5 profili, tj. 25 różnych makr do wyboru dzięki czemu bez problemu można obsługiwać różne programy w tle itp.; konfigurować serię przycisków - więc i gra jest szybsza i łatwiejsza, np. rozbijam się, mam 7 bieg i zamiast wciskać 6 razy klawisz redukcji biegu wciskam jeden i po kłopocie. Jest podświetlenie, wejścia słuchawkowe/mikrofon/usb 3 - wszystkie po oddzielnym kablu/wtyczce, złote końcówki. Jakość wykonania na wysokim poziomie, czego właśnie szukałem. Tak wiec nie żałuje zakupu. Ceny mechanicznych klawiatur dla graczy wahają się od 200 zł nawet do 700-800 zł więc mi wyszło coś pomiędzy "wynalazkami" a "bajerami" ;-)

    No, ale klawiatura mechaniczna doskonała nie jest.. przede wszystkim jest głośna. Może to nie jest typowa maszyna do pisania sprzed 50 lat, ale słychać jest ją bardzo dobrze. Po drugie, wystarczy jeden malusieńki włos obok przełącznika i zaczynają się jaja typu podwójne, potrójne, poczwórne wbijanie liter przy jednym naciśnięciu. Jutro się biorę za czyszczenie bo jest to z lekka denerwujące.. :mur: :furia: Więc jak już zakupisz klawiaturę to proponuję czymś ją zakrywać nawet do snu żeby jak najmniej dostawało się do niej brudu. Ważne, że demontaż klawiszy jest bardzo łatwy i teraz już do większości klawiatur dodają specjalny chwytak do ich wyciągania.

    Mogłem coś pominąć bo o tej porze nie grzeszę bystrością lub jak masz jeszcze jakieś pytania to z chęcią odpowiem :kapelusz:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Klawiatury mechaniczne

    autor: Courius » 17 paź 2016, 11:08

    Majsta, powiedz ty mi czy te 240 zł to jest sztywna cena, czy mógłbyś jeszcze dołożyć? W Twoim przedziale cenowym dostaniesz nowe mechaniki słabych marek, których nie polecam, hybrydy lub używane markowe produkty. Masz jeszcze opcję ściągnięcia typowego, nowego chiniola za jakieś 200 zł np. Motospeed CK104, który podobno ma lipne jak na mechanika przełączniki Outemu Blue. Test-Gear jest bardzo niezadowolony z tych przełączników. A ja sam nie wiem jak ich opinia ma się do rzeczywistości, bo ja tylko grałem na mechanikach z MX Red i Black. Apropo przełączników, jeżeli chcesz klawiaturę typowo do CS'a to szukałbym tylko takiej na tych dwóch rodzajach przełącznika. Przełączniki MX Black chceaz zapewne dlatego bo sa najcichsze. Ale nawet one obudzą Twoją żonę. Przez sen będzie słyszeć jak klikasz wsad-em i w którą stronę biegniesz po inferno, mówię ci. :lol:

    Co do klawiatur. Cenowo masz najbliżej do Tesoro Durandal G1N i Qpad MK-50. Jakoś czas temu widzialem SteelSeries 6Gv2 w podobnej cenie ale teraz stoi za ponad 400 zł. :shock:

    Obrazek

  • adamsky73

    Klawiatury mechaniczne

    autor: adamsky73 » 17 paź 2016, 13:59

    Jak czytam te opisy o nieograniczonym anti-ghostingu to się zastanawiam komu może nie wystarczyć 10 klawiszy. Znacie kogoś kto używa więcej niż 10 palców podczas gry? Aż się boję pomyśleć czym jeszcze może wciskać dodatkowe klawisze :silent: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

    A z innej beczki - czemu tylko Cherry, a nie np. Razer z jego przełącznikami własnej konstrukcji które podobno są trwalsze od MX?
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Klawiatury mechaniczne

    autor: olosagaris » 17 paź 2016, 14:37

    Sprawdzałeś ceny razera? cena nieco wygórowana biorąc pod uwagę, że on też jest chiński tyle, że z siedzibą w us-aa. Jeżeli chodzi o trwałość to o ile nie znudzi ci się używanie tej samej klawiatury z cherry mx po 20-30 latach to śmiało można kupić takiego razera i używać go aż po grób. Myślałem z początku o jakimś modelu tej firmy, ale brakowało mi w niej funkcjonalności i wygody. Najlepsze są ich podpórki na nadgarstki.... rynek zbytu, azja? :lol:

    Edit.. jeśli chodzi o anti ghosting to nie tylko mechaniczne to oferują, ja miałem pełny na dwóch poprzednich modelach microsoftu - chyba nawet oni pierwsi to wprowadzili. Chodzi o to, że jak chcesz na niej usiąść to komp ci nie będzie wkurzająco pikać :panzielony:
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Klawiatury mechaniczne

    autor: Trawa » 17 paź 2016, 15:19

    Razera sobie odpuść, cena niewspółmierna do jakości, jazda na renomie i bardzo ciekawe historie z gwarancjami.

    Jak możesz wyłożyć stówę więcej to rozglądaj się za korsarzem K65.
    Obrazek
  • K911

    Klawiatury mechaniczne

    autor: K911 » 17 paź 2016, 19:17

    Matt - jeżeli już wybierasz switche to dla Ciebie lepsze będą klawiatury z MX Black lub Red. MX Brown dziwnie sie zachowują i są absurdalnie głośne.
    Poszukaj jakiegoś OZONE-a albo Sharkoona.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Klawiatury mechaniczne

    autor: Courius » 17 paź 2016, 19:52

    Od Razera to można co najwyżej podkładkę pod mysz kupić. I nic więcej.

    Obrazek

  • adamsky73

    Klawiatury mechaniczne

    autor: adamsky73 » 17 paź 2016, 20:13

    Pitolisz, miałem przez wiele lat Actrosa i działało bardzo dobrze. Wiele tutejszych dup na tej klawie zostało skopanych ;-)
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Klawiatury mechaniczne

    autor: Gruszmen » 18 paź 2016, 0:15

    Co za wiara, wydaje gruby szmal na klawiatury :crazy:

    Polecam tą (jedyny relikt z pierwszego PC) użytkowana już 13 lat. Minus - dość głośna :lol:
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 18 paź 2016, 0:15 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Klawiatury mechaniczne

    autor: olosagaris » 18 paź 2016, 0:28

    Odpada, nie ma podkładki na nadgarstki :cry:
  • Awatar użytkownika
    KapienPL
    Posty: 140
    Rejestracja: 16 sie 2013, 23:49
    Reputacja: 0
    Samochód: Laguna II PH1 1.9 dCi
    Nick w TDU2: KapienPL
    uPlay: RTG-KapienPL
    Steam ID: agzar
    Xbox Live: AgzarWOW
    Playstation Network: KapienPL
    Klub: Raze To Ground
    Lokalizacja: Polska
    Polubił: 32
    Otrzymanych polubień: 116
    Kontakt:

    Klawiatury mechaniczne

    autor: KapienPL » 19 paź 2016, 14:55

    Polecam zainteresować się QPad'em MK-50. Dobra klawiaturka, podkładka pod nadgarstki jest, przełączniki do wyboru - można znaleźć na red'ach, brown'ach, blue itp. Minusem jest brak podświetlenia. Równie dobrze możesz zaopatrzyć się w nową klawiaturę Delux KM02. Jest ona co prawda na Kailh Blue, przełączniki o podobnej charakterystyce do Cherry MX i praktycznie nie odczujesz różnicy. Ta już jest ze szczotkowanego aluminium i ma podświetlenie fioletowe + białe.

    EDIT - obie klawiatury mają funkcję N-key rollover - możliwość wciśnięcia wszystkich przycisków bez blokady i obie kosztują w granicach 350zł
    Ostatnio zmieniony 19 paź 2016, 20:07 przez KapienPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • adamsky73

    Klawiatury mechaniczne

    autor: adamsky73 » 19 paź 2016, 18:12

    Wszyscy się nie znacie!
    Tutaj mam dobrą opcję która mieści się w budżecie. Pełna mechanika.
    Ostatnio zmieniony 19 paź 2016, 18:12 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 25

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Przejdź do