Odpowiedz Posty: 61
Kierownica do pc
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Kierownica do pc

    autor: Kub3kPL » 12 gru 2013, 7:44

    A orientuje sie ktoś czy w DFGT jest taka plomba?
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1215
    Otrzymanych polubień: 408

    Kierownica do pc

    autor: Blazo » 12 gru 2013, 11:15

    Powiem tak: wujek google nie gryzie więc wystarczyło wpisać to i owo, żeby wyskoczyło coś co cie zainteresuje ki31ish3k i oni pisali tak :
    Witam, jakieś 2 lata temu kupiłem kierownice Logitech Driving Force GT.

    Pół roku temu coś się z nią stało (zapach spalenizny z kierownicy podczas grania). Niestety siruis przestał istnieć i gwarancja mineła...
    Wydaje mi się, że chodzi o force feedback bo kierownica cały czas jest luźna, bez żadnych oporów można ją obracać o 900*. Napis "GT" ciągle miga czyli zasilacz raczej dobrze działa.

    tutaj drugi przypadek :
    Niestety moja DFGP umarła. Problem podobny do tego wyżej: zapach spalenizny, brak kalibracji, irytacja właściciela.

    Tak więc mnie się nasuwa myśl, że jeżeli coś jest tańsze od reszty produktów w tym samym zakresie obrotów warto się zastanowić bo potem można właśnie tak żałować... A i tak przecież ją rozkręcisz więc po co się pytasz o tą plombę :D

    Btw. Ja mam od 12 lat kierownice Logitech WingMan Formula Force GP i nadal działa choć już miewa swoje mniejsze i większe problemy ;-) , W nowości miała 2 "łopatki" i cztery przyciski a teraz 3 przyciski i bez "łopatek" bo one się wyrobiły i zaskakują ale bardzo żadko, a przycisk zapadł się do środka kiery :lol: . Jakieś 3 tygodnie temu musiałem wymienić potencjometr bo stary się rozwalił a nowy jest trochę mało precyzyjny ale lepsze to niż mieć kierownice, która nie działa :)
    Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 11:15 przez Blazo, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Kierownica do pc

    autor: Kub3kPL » 12 gru 2013, 11:59

    To co wstawiłeś w tych cytatach ogólnie to mija się z moim problemem ale ok. Pytam się o plombę, bo jak tej plomby nie ma to ją rozkręcam i wsio, a jak są te plomby to jeszcze poszukam tego papieru z gwarancją.
  • Izek

    Kierownica do pc

    autor: Izek » 12 gru 2013, 13:27

    Plomba jest zazwyczaj naklejką na łączeniach plastików, którą trzeba przerwać przy otwieraniu/rozkręcaniu. Obejrzyj kierownicę dookoła i będziesz wiedział. A swoją drogą: jeśli masz gwarancję i coś padło to z niej skorzystaj po prostu, po to jest. W internecie (np. na Allegro) można znaleźć oferty "nieautoryzowanych" napraw kierownic na częściach zamiennych. Sam skorzystałem z takiej usługi (H-Shifter zacinał się czasami) i mogę polecić, bo koszty niewielkie a już drugi rok bez żadnych problemów. Producenci po gwarancji natomiast lubią mówić, że coś jest "nie do naprawy" i trzeba wymienić (za spore pieniążki).
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1215
    Otrzymanych polubień: 408

    Kierownica do pc

    autor: Blazo » 12 gru 2013, 15:23

    @kub33k To czemu i tobie i im kiera nie działa ? :drapięsię:

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Kierownica do pc

    autor: Kub3kPL » 12 gru 2013, 18:25

    @Izek chciałbym skorzystać z gwarancji ale nie moge bo nie wiem gdzie jest potwierdzenie zakupu, które jest potrzebne do uznania gwarancji. A tak w ogóle to te plomby mogą być w środku?
    @Błażej u nich z kierownicy wydobywa sie dym i zapach spalenizny i nic w tych postach nie ma o plombach. U mnie ani dymu ani zapachu. No i brak odpowiedzi na moje pytanie.
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1215
    Otrzymanych polubień: 408

    Kierownica do pc

    autor: Blazo » 12 gru 2013, 18:43

    @kub33k Po pierwsze nic nie było tam mowie o dymie więc weź mnie tu nie mów, a po drugie patrz Obrazek

    Może i tam jest naklejka, że GSM i takie tam ale jeżeli takiego czegoś nie masz na śrubach w kierownicy to najprawdopodobniej jest wszystko ok i śmiało możesz rozkręcać :)

    Edit. Mój refleks szachisty znów wziął górę i powiedziałem to samo co Izek tylko, że dałem obrazek :D
    Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 18:43 przez Blazo, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Kierownica do pc

    autor: Kub3kPL » 12 gru 2013, 18:49

    Ja pod spalenizne od razu podpisałem też dym, my bad. Ale to nie zmienia faktu, że spalenizna nie jest moim problemem, ja mam po prostu obluzowane wejście na wtyczke zasilacza. Nie ma na kierze żadnych plomb więc się ją po prostu rozkręci i tyle.
  • Izek

    Kierownica do pc

    autor: Izek » 12 gru 2013, 18:58

    Wątpliwe, że będzie w środku, bo trochę ciężko byłoby ją nakleić ;-) Ale ponieważ ostrożności nigdy za wiele po odkręceniu wszystkich śrub bardzo delikatnie otwieraj obudowę, taka wlepka stawia trochę oporu zanim się przerwie. Najlepiej jednak byłoby odszukać dokument sprzedaży :silent:
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Kierownica do pc

    autor: Kub3kPL » 28 gru 2013, 14:05

    To znów ja w tym temacie, stęskniliście się prawda? :3

    Kolejne pytanie - wie ktoś czy, i ewentualnie jak, sprawdzić miernikiem zasilacz do kierownicy? Bo nigdzie na googlu nie moge tego znaleźć, są tylko poradniki jak przetestować miernikiem zasilacz od kompa, a troche się to mija z tym, czego mi potrzeba.
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Kierownica do pc

    autor: Anioł Stróż » 28 gru 2013, 14:24

    Podłącz zasilacz do prądu, weź miernik ustaw prąd stały, czerwoną końcówkę wsadź do dziurki na końcu zasilacza a czarną dotknij na zewnątrz też na końcówce. Zapamiętaj wartość i potem sprawdź wartość na zasilaczu podaną przez producenta.
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Kierownica do pc

    autor: Outsider » 17 paź 2014, 11:47

    Ok panowie. Odpaliłem wczoraj nową edycję Formuły i doszedłem do wniosku, że czas wymienić kierownicę. Aktualnie mam Logitech Formula Vibration Feedback Wheel ale wkurza mnie w niej kilka rzeczy... Po pierwsze (a może to wina kalibracji?) nie można odpowiednio ustawić czułości pedałów. W ustawieniach F1 2014 mam na 0%, czyli najmniej czułe, a i tak przy 1/4 wciśnięcia pedału silnik wyje na maksa, więc o jeździe bez pełnej kontroli trakcji można zapomnieć... Można gdzieś ten parametr dostosować w Windowsie, czy ten typ po prostu tak ma? Dodam, że kierownica nie jest wykrywana w F1 i działa jako zwykła kiera, a nie konkretny model (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi).

    Druga sprawa to mocowanie. Jest mega irytujące, w ogóle nie trzyma sie biurka bo te przylepy są wyrobione (kiera ma swoje lata).

    Więc pomyślałem, gwiazdka się zbliża, może kupię sobie coś lepszego? Funduszy miałbym 300 zł. Dałoby coś sensowniejszego w tym przedziale kupić, czy lepiej dozbierać trochę i skusić się na DFGT? Wszyscy w tym temacie to polecali i widziałem, że kiera ma mocowanie do biurka bez przylepów, więc problem byłby rozwiązany. Czekam na ewentualne propozycje, sugestie ;)

    Acha - jeździć będę głównie Formułę i The Crew jak wyjdzie oraz okazjonalnie inne gierki wyścigowe ;)
    Metin2 player
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Kierownica do pc

    autor: Gruszmen » 17 paź 2014, 23:35

    Za 300 zł to chyba DFGT nówkę da się wyrwać. Ewentualnie dorzuci się stówkę. Sam taką mam i w takie gry jak TDU 2, ETS 2 czy też NFS: Shift 2 bardzo dobrze mi się gra.
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Kierownica do pc

    autor: Outsider » 20 paź 2014, 9:10

    Widzę, że trzeba wysmarować ok. 400 złotych, bo za 300 to sprzedają używki "jak nowe", więc wolałbym tego nie brać.

    Rozumiem, że ta kierownica działa dobrze z PC? Bo wszędzie widzę, że jest pod PS3 robiona.

    A i jeszcze jedno, bo się na zdjęciach dopatrzeć nie mogę. Czy ta kierownica posiada łopatki zmiany biegów, czy jedyna możliwość to skrzynia biegów?
    Metin2 player
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Kierownica do pc

    autor: chybayoo » 20 paź 2014, 9:15

    Działa dobrze z PC i posiada łopatki ruszające się razem z kierownicą.
    Intel i5 3570K @ 4,3GHz + Karakorum HP-120 | AsRock P67 Pro3 | 3x4GB DDR3 2000MHz CL10 | Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | CT275MX300SSD1 275GB SSD + ST1000DM003 1TB SATA3 + ST3500410AS 500GB SATA2 | Dell U2312HM
Odpowiedz Posty: 61

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Przejdź do