Odpowiedz Posty: 359
Telefony, Smartfony i inne Tablety
  • Izek

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Izek » 12 sty 2014, 20:25

    Nie chodzi mi o folie ani "portfele taty", szukam czegoś klasy Belkin/Nillkin/Ballistic - ale jak na lekarstwo tego, podobnie z opaskami. Trudno, będziemy czekać. Jeśli macie jakieś ciekawe zagraniczne sklepy to możecie podrzucić adresy :angel:
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Kub3kPL » 12 sty 2014, 23:38

    Poszukaj na ebayu jakimś zagranicznym - tam prawie zawsze sie coś znajdzie ;)

    A ja tak z innej beczki teraz - modele LG L3 II, L5 II i L7 II mają podobno dostać update na Androida 4.4. Wie ktoś coś więcej o tym? Jakaś ewentualna data wydania? Szczerze to bardzo by mi sie przydał 4.4 na L5 II skoro zapowiadali o wiele lepszą optymalizację dla modeli z 512MB RAM ;)
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Anioł Stróż » 13 sty 2014, 10:34

    Z jakiej paki wersje II tych telefonów maja dostać update do 4.4 skoro niczym się praktycznie nie różnią od swoich poprzedników, a I wersje tych telefonów nie dostaną aktualizacji do 4.4 :think:
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Outsider » 13 sty 2014, 11:30

    Z ciekawości - jak działa Android na 512 MB RAM? Bo mi czasami 1GB nie wystarcza...
    Metin2 player
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: chybayoo » 13 sty 2014, 11:46

    Ja mam Xperie U 4.0.4 z 512MB i... jest słabo. Ostatnio chciałem zrobić przelew przez Operę to się nie udało, ciągle się wyłączała z braku pamięci. Do podstawowych rzeczy wystarcza, jakieś gierki odpali, ale czasem trzeba mieć anielską cierpliwość, bo potrafi się nieźle zwiesić... Dlatego mam ustawiony limit na 3 apki w tle i używam killera aplikacji, bez tego raczej by było ciężko.
    Intel i5 3570K @ 4,3GHz + Karakorum HP-120 | AsRock P67 Pro3 | 3x4GB DDR3 2000MHz CL10 | Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | CT275MX300SSD1 275GB SSD + ST1000DM003 1TB SATA3 + ST3500410AS 500GB SATA2 | Dell U2312HM
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Kub3kPL » 13 sty 2014, 17:49

    Ja mam swojego na Jelly Bean 4.1.2 z 512MB RAMu i dzięki w miare niezłej optymalizacji LG UI chodzi całkiem nieźle :)
  • adamsky73

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: adamsky73 » 19 mar 2014, 22:05

    Od poniedziałku na moim iP5 w Orange zamiast 3G przy opisie sieci wyświetla się 4G. Ciekawe, bo Orange nie chwali się posiadaniem LTE, więc co to za 4G? Pewnie testy, ale w końcu zaczął chodzić sensownie mobilny internet. Speedtest pokazuje na telefonie 30/5 Mb/s, chodź przy zadziwiająco wysokich jak na 4G pingach 30-35 ms.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Hudy » 20 mar 2014, 12:59

    Mam podobnie w swojej Lumii, jakiś czas temu wyszedł update do Windowsa, po którym oprócz 2G i 3G można sobie wybrać 4G. Jak ustawię na 4G to przy zasięgu pojawia mi się ikonka LTE, ale prędkość jest taka sama jak na 3G - nie więcej jak 7mb/s :think: ale u Ciebie przynajmniej transfer się zmienił... Muszę chyba przedzwonić do Play'a :pała:
    I z tego co widzę to Orange nie chwali się LTE, ale patrząc na transfery, to jednak ma, a Play natomiast trąbi już od jakiegoś czasu o tym, a efektów nie widać. Chyba, że trzeba za to bulic dodatkowo :evil:
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Prince-Matt » 26 mar 2014, 13:33

    Znacie jakąś gratisową Navi na smartfona przy której się nie trzeba łączyć z internetem? Bo nie mam neta na fonie a czasami by mi się przydała, zwłaszcza że nie mam normalnej navi. Najlepiej cała europa.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Re: Odp: Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Trawa » 26 mar 2014, 20:43

    Darmowych i offline raczej nie ma. Z płatnych Automapa lub Sygic. (o tych mniej legalnych drogach ich nabycia nie mam zamiaru tutaj pisać)

    »Tapatalk«
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: effen73 » 04 kwie 2014, 21:27

    Od razu nie ma. Sam mam OsmAnd i mi zupełnie wystarcza.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Hudy » 20 maja 2014, 11:50

    Info dla użytkowników WP. Chętni mogą zainstalować aktualizację do wersji 8.1, więcej info pod tym adresem. Ja już zainstalowałem i testuję. Na razie jest spoko ;-)
    Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 11:50 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: adamsky73 » 17 wrz 2014, 9:49

    No i stało się. iPhone 6 pobił kolejny rekord sprzedaży - 4 mln telefonów w 24 h w przedsprzedaży. Prawie 2 razy więcej niż w przypadku iP 5S. A marudy dookoła szczekają i robią głupie filmiki żeby pokazać że oni już wcześniej wprowadzili podobne rozwiązania. Ale nie mieli takiego ładnego logo :rotfl:
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Danmcrea » 17 wrz 2014, 13:17

    Może i nie mieli tak fajnego logo ale po ostatnich doświadczeniach z iP mówię nigdy więcej :D. Na moje nieszczęście mój telefon ( LG L9 ) postanowił umrzeć, a tymczasowo pożyczam od brata iPhone'a 4S. I tak prawdę powiedziawszy to więcej mi się rzeczy w tym całym OS'ie nie podoba niż podoba. Przede wszystkim mam chyba problem z tym, że na Androidzie mogłem sobie o wiele więcej rzeczy poustawiać, a jestem osobą która lubi się bawić ustawieniami. Wkurza mnie trochę brak jakiegoś przycisku za pomocą którego mogę sobie powracać do poprzednich menu, ale to już chyba raczej kwestia przyzwyczajenia. Cholernie za to podoba mi się pomysł wyciszania telefonu za pomocą suwaka z boku obudowy, to jest całkiem w pytkę. Również domyślne dźwięki są całkiem zacne. Ale prawie bym zapomniał o tym cholernym Safari... Co najbardziej mnie wkurza w tej przeglądarce to, że przeglądając sobie różne newsy mam w zwyczaju otwierać ileś tam kart. Na Mozilli wcześniej na Andku wszystko po spoko, otwieram pierdyliard tych kart a potem sobie je przeglądam. A tu nie, bo od razu mnie cholerstwo przenosi do nowo otwartej karty. Niby nic, ale jakoś mnie cholera bierze zwłaszcza, że interfejs zmiany kart jest jakiś dla mnie mało wygodny. Wygląd samego OS'u jest całkiem spoko, choć bardziej podoba mi się idea posiadania konfigurowalnego pulpitu plus oddzielne miejsce gdzie mam wszystkie apki. Oczywiście ten pulpit w iOS też można sobie konfigurować, tworzyć foldery etc. ale dla mnie jest to jakby nie wystarczające :D. Podoba mi się też patent rozsuwanych menu i z góry i z dołu gdzie jedno odpowiada za powiadomienia, a drugie podobnie jak w andku włączanie wifi i innych pierdół, zmienianie jasności, muzykę oraz calc, latarkę i inne bzdety.
    Ogólnie nie takie to złe, ale chyba zbytnio przyzwyczaiłem się do Androida w którym o wiele więcej rzeczy mogę sobie sam pod siebie skonfigurować, a sam system wydaje mi się nieco bardziej intuicyjny w użyciu. No ale co ja tam wiem :P
    Obrazek
  • adamsky73

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: adamsky73 » 17 wrz 2014, 13:45

    Najpierw napisałeś że Ci się więcej rzeczy nie podoba niż podoba a później w zasadzie pochwaliłeś. Należy Ci się tytuł pozytywnego krytykanta :-D
    Mam do dyspozycji swojego iP5 i żony Samsunga S5, tak samo tablety i na Androidzie i iPada i w sumie muszę przyznać, że Android się bardzo pozytywnie rozwinął, nawet patrząc od 4.2. Ale jeśli podniecamy się że w telefonie mającym 4x2,5 GHz wszystko działa w miarę płynnie, to na jakim świecie żyjemy? Nie tak dawno miałem słabszego procka w kompie i nic mi się nie zacinało... Nadal przy przechodzeniu między programami gdzieś tam nie jest tak płynnie jak na iOS i to mnie irytuje. Ale ilość "zabawek" i konfiguracji w Androidzie jest bardzo fajna
Odpowiedz Posty: 359

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Przejdź do