Odpowiedz Posty: 10 Strona 1 z 1
Wrestling
  • Awatar użytkownika
    nero1111
    Posty: 23
    Rejestracja: 19 gru 2010, 14:30
    Reputacja: 0

    Wrestling

    autor: nero1111 » 23 gru 2010, 17:10

    w sumie to jest show ale i tak to kocham

    Wrestling-Profesjonalny wrestling jest "symulowany" w tym sensie, że wszystkie wyniki są z góry ustalone, i ich efekty często są przesadzane. Niektóre traktowane są jako formy przedstawienia albo dramatu, lecz nigdy nie jest używanie słowo "sztuczne" do określania ich. Różne chwyty wrestlingowe wywołują wiele bólu i prawdziwe kontuzje. Oczywiście, wielu pro wrestlerów i fanów, często się złoszczą gdy niektórzy krytycy wrestlingowi nazywają to "fikcją".

    Główną zasadą meczów jest to, że wyniki są z góry ustalone. Są one ustalane przez "bookerów". Ustalają oni też charakter każdego wrestlera począwszy od heeli czyli złych i face'ów czyli dobrych wrestlerów. Na dłuższą metą ustalają też trwające "feudy" i scenariusze. Zazwyczaj walczący ze sobą kontaktują się w niektórych momentach ustalając jaki będzie następny ruch przeciwnika po to aby każdy ich ruch i cios wyglądał jak najbardziej prawdziwie. Sędzia zazwyczaj również też mówi im harmonogram walki czyli jej czas czy intensywność.

    Bardzo ważnym elementem wrestlingu są incydenty z krwawieniem które są prawdziwe. Krwawienie jest zazwyczaj wywoływane przez wykonanie małego nacięcia małym ostrzem na czole. Zazwyczaj osoba która ma krwawić sama nacina sobie ranę korzystając z tego, że kamery nie są zwrócone na tą osobę. Czasem jednak to przeciwnik wykonuje nacięcie.

    Krwawienie jest znane jako "juicing". Jeśli wrestler krwawi niezamierzenie na przykład jeśli przypadkowo złamie nos, mówi się wtedy że on "juicing the hard way". Jeśli wrestler uderzy drugiego wrestlera mocniej niż zazwyczaj mówi się, że walczy "stiff'owo".

    Z drugiej strony są federacje w których prawdziwa przemoc istnieje. W tych federacjach granica pomiędzy przemocą a przedstawieniem zostaje zamazana.


    Heh tak to brzmi papierkowo a jak wygląda po prostu pięknie zapraszam do dyskusji!!
  • PrinceMatt

    Re: Wrestling

    autor: PrinceMatt » 28 gru 2010, 10:29

    no to jeżeli chodzi o WWE to mogę powiedzieć ze "lubię" "aktora" Batista i Rey Mysterio. Reya oczywiście za jego akrobatyczne "moves" :-D
    a Batiste za jego przez "bookerów" zrobiony "charakter" 8-)
  • Awatar użytkownika
    nero1111
    Posty: 23
    Rejestracja: 19 gru 2010, 14:30
    Reputacja: 0

    Re: Wrestling

    autor: nero1111 » 28 gru 2010, 17:34

    Wiesz batista już nie walczy a co do WWE to najbardziej lubię Cene,Edga i Morissona

    Co do innych fedów to aż tak obeznany nie jestem ale w TNA najbardziej lubię Morgana i Angla no i może jeszcze Anderson

    No można powiedzieć że wrestling to aktorstwo ale w sumie kiedy patrzysz się na CZW gdzie jeżdża sobię kosiarkami żyłkowymi po brzuchach to masz wrażenie że to jednak wymaga poświęcenia
  • Awatar użytkownika
    Sebasti
    Posty: 322
    Rejestracja: 10 lip 2010, 16:05
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: SebastiPL

    Re: Wrestling

    autor: Sebasti » 28 gru 2010, 22:17

    Ja też najbardziej lubie Cene, ale coś słyszałem,że podobno odszedł z WWE? Lubiłem jeszcze HBK,ale chyba każdy z fanów WWe pamięta jak odszedł ;(. A no i Ray rządzi 619 ;p .
    Obrazek
  • PrinceMatt

    Wrestling

    autor: PrinceMatt » 29 gru 2010, 0:19

    nero1111 pisze:Wiesz batista już nie walczy a co do WWE to najbardziej lubię Cene,Edga i Morissona
    Co do innych fedów to aż tak obeznany nie jestem ale w TNA najbardziej lubię Morgana i Angla no i może jeszcze Anderson
    No można powiedzieć że wrestling to aktorstwo ale w sumie kiedy patrzysz się na CZW gdzie jeżdża sobię kosiarkami żyłkowymi po brzuchach to masz wrażenie że to jednak wymaga poświęcenia



    nie wiedziałem ze Batista już nie walczy przestałem oglądać WWE rok/dwa lata temu przez brak czasu. :(
    a nie powiedziałem że wrestling to tylko aktorstwo , wierze że to wymaga poświęcenia ;p
    dużo się nauczyłem przy oglądaniu tego i jeszcze się to przydało w realu XD
    Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 0:19 przez PrinceMatt, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    nero1111
    Posty: 23
    Rejestracja: 19 gru 2010, 14:30
    Reputacja: 0

    Re: Wrestling

    autor: nero1111 » 29 gru 2010, 11:13

    Co do Johna to był tylko storyline.Polecam obejrzeć walkę The Rock vs SCSA lub Mankind.

    Co do Batisty to zajął się MMA
  • Awatar użytkownika
    Sebasti
    Posty: 322
    Rejestracja: 10 lip 2010, 16:05
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: SebastiPL

    Re: Wrestling

    autor: Sebasti » 29 gru 2010, 12:23

    Obejrzę,ale Cena odszedł ?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    nero1111
    Posty: 23
    Rejestracja: 19 gru 2010, 14:30
    Reputacja: 0

    Re: Wrestling

    autor: nero1111 » 30 gru 2010, 13:24

    Nie to był storyline(scenariusz) tak miało być,i to było ustwione,dalej walczy w WWE
  • Awatar użytkownika
    Sebasti
    Posty: 322
    Rejestracja: 10 lip 2010, 16:05
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: SebastiPL

    Re: Wrestling

    autor: Sebasti » 30 gru 2010, 14:50

    Uff to dobrze :D
    Obrazek
  • mix
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 maja 2016, 17:41
    Reputacja: 0
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    Wrestling

    autor: mix » 02 maja 2016, 17:43

    Mało popularny u nas sport
    ____________________________________
    "Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań,
    w życiu nie chodzi o to, by sympatię zdobywać"
    penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
    Ostatnio zmieniony 02 maja 2016, 17:43 przez mix, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do