Odpowiedz Posty: 12 Strona 1 z 1
Lagi niemiłosierne :(
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Ferrari » 03 paź 2015, 22:08

    Wiem że temat wałkowany już kilkukrotnie ale mimo stosowania podawanych przez was rozwiązań powrócił i mocno daje się we znaki.
    Owe przycinanie zdarza mi się średnio co 3 miesiące(plus-minus),po czym w magiczny sposób zanika aby wrócić za kolejne 3 miechy.Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.Jeżdżę sobie 10-15 min nie raz nawet z 40 min i jak nagle nie zacznie ścinać to masakra.Najbardziej natarczywe spadki FPS-ów można zauważyć jeżdżąc na kamerze z kokpitu.Potrzebuje pomocy i to szybko bo jutro jak wszystkim wiadomo jest zlot na którym po prostu muszę być.
    Na początku myślałem że chodzi o mod na nowe tekstury,więc go usunąłem.Ale problem nie ustąpił więc pomyślałem że może być to wina modów.Odinstalowałem grę i wyczyściłem rejestr za pomocą programu znanego jako Revo Uninstaller.Zainstalowałem ponownie a mimo to problem powrócił.Stosowałem wszystkie rady jakie znalazłem na forum,czyli:
    -usunąłem radial.cdb i to chyba ze 20 raz mimo że za pierwszym razem już zniknął,
    -ustawiłem wysoki priorytet w procesach,
    -wywaliłem pół dysku,
    -wyłączyłem zaporę.
    Dalej nic.Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie.Zależy mi cholernie na czasie.Będę całą noc się męczył ale muszę to ogarnąć.
    :sos:
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Danmcrea » 03 paź 2015, 22:53

    Zacząłbym chyba od sprawdzenia czy nic Ci się nie przegrzewa za pomocą MSI Afterburner albo HWMonitora. Miałem podobny problem gdy przegrzewałem kartę, przy pewnej temperaturze karta sama obniżała zegary aby nic spalić co powodowało spadki FPS'ów.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Ferrari » 04 paź 2015, 0:36

    Używam GPU-Z.Różnica temperatur na karcie kiedy gra jest włączona to 1-2 stopnie więc chyba to nie to ale sprawdzę też tamtymi programami.TDU2 śmigało na najwyższych ustawieniach oraz na modach graficznych, tylko "jedynka" taka kapryśna.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Prince-Matt » 04 paź 2015, 4:10

    Jesli na prawde zrobiłeś i spróbowałeś wszystko co napisałeś to to nie wina softu tylko hardów (tak jak Dan napisał coś się przegrzewa) Jaki masz procek i czy już coś przy nim robiłeś?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Ferrari » 04 paź 2015, 10:07

    Procesor starszy trochę Intelek jakiś dwurdzeniowka nie pamiętam dokladnie nazwy bo w domu nie teraz nie ma ale pamiętam że miał 2x 1.8 GHz bodajże ale nigdy nie miałem z nim problemów więc nic z nim nie robiłem .Jak wrócę do domu to gnoja otworzę pastę wymienię i zobaczę.Chcę zmienić komputer za jakiś miesiąc może dwa i miałem nadzieję ze do tego czasu pociągnie trochę.Ale najśmieszniejsze jest to że takie gry jak ETS2,Spintires czy Wiesiek 2 śmigają mi obecnie na wysokich ustawieniach.Tylko TDU takie kapryśne.Kiedyś tez juz miałem ten problem ale odłożyłem TDU na kilka tygodni i problem zniknął.Teraz nie mogę go odłożyć. ^_^

    Edit:Z czystej ciekawości sprawdziłem jak to wygląda na profilu offline.Pograłem z 40 min nie było żadnych problemów,więc myślałem że już po sprawie.Odpalam więc sobie profil online,pograłem tradycyjnie 10 min i znów lagi.Może coś nie tak z profilem? Zaraz stworzę nowe konto online i sprawdzę na nim.

    Edit 2:Zauważyłem że antywirus strasznie zamulał kompa,co mogło skutkować lagami podczas gry online,tak mi się oczywiście wydaję.Wywaliłem go i zaraz sprawdzę czy pomogło.Dam znać jak coś.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Re: Lagi niemiłosierne :(

    autor: Courius » 04 paź 2015, 14:00

    Pomogło wywalenie antywirusa z dysku? TDU jest generalnie kapryśne, ale jak sam twierdzisz programy monitorujące pracę komputera w grze niczego dziwnego nie wykryły. Z drugiej strony ciężko uwierzyć, że te gry wyżej wymienione przez Ciebie śmigają bez problemu, bo gf9500gt i c2d 1.8ghz nawet podczas premiery nie były średnią półką, a po tylu latach (ponad 7lat, co nie?) będzie tylko gorzej.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Prince-Matt » 04 paź 2015, 14:41

    Ja mam 8 rdzeniowy AMD i po nie całych 2h w TDU mi się gra ścinała i lagowała, nawet komp się raz wyłączył, wtedy wiedziałem że jest źle. Wymieniłem paste na procku na jakąś mega drogą (bynajmniej dla mnie bo kosztowała 40pln). Od tego czasu moge grać w TDU godzinami a nawet AC gram 4h i nic (teraz obserwuje temp. za pomocą hw monitor i nie wzrasta powyżej 60°C) Więc w twoim starym procku może być tak że po prostu szybciej ten efekt występuje.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Re: Lagi niemiłosierne :(

    autor: Courius » 04 paź 2015, 15:00

    U Ferrari prawdopodobnie jeszcze glut pod czapką procesora zamienił się w kamień i stracił swoje właściwości.

    No, ale Ferrari ciągle twierdzi, że sprzęt ma się dobrze. Coś mi tutaj nie pasuje.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Lagi niemiłosierne :(

    autor: Xarlith » 04 paź 2015, 15:11

    Wasze porady dotyczące sprzętu, jakoby słuszne, nie docierają do sedna problemu, którym IMO jest soft. Niestety co dokładnie powoduje przycięcia nie wiem i jedyne co w tej sytuacji mógłbym poradzić jest to co już zapewne zrobiłeś, czyli usunięcie gry, radiala, restart, ponowna instalacja poza katalogiem program files i wyłączenie wszystkich mozliwych programów mogących zakłócać pracę programu ( overlaye, antywirusy, firewalle...).

    Jeżeli nie znajdziesz winowajcy, to pozostaje tylko postawienie drugiego systemu specjalnie pod TDU.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Hudy » 04 paź 2015, 15:14

    U mnie ściny były winą wolnego dysku, choć tutaj wydaje mi się, że o co innego chodzi.
    Ale miałem podobnie, na offline był spokój, a jak latałem z Wami, to co kilka kilometrów ścina. Ciut szybszy dysk i w żadnej grze nie mam problemu z niczym.
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Ferrari » 04 paź 2015, 15:27

    Sprzęt ma się dobrze a detektyw Courius niepotrzebnie szuka winnych w parametrach mojego staruszka.Nie kiedy sam się dziwie co on potrafi uciągnąć ale nie o to tutaj chodzi.Wracając do tematu to założyłem drugie konto online gram już dobrą godzinę i żadnych lagów nie uświadczyłem.Swoją drogą smutek mnie wszechobecny ogarnia że tamten profil jakby stracił swoje magiczne właściwości bo 300 godzin gry poszło za przeproszeniem "psu w d*pe" :(
    Ale nie raz i tak bywa.Zresztą ile ten profil przeszedł reinstalli i cracków to głowa mała :E
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Lagi niemiłosierne :(

    autor: Courius » 04 paź 2015, 17:10

    Jaką ty masz kartę graficzną?

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Przejdź do