Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1
Jak przekonwertować save?
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Jak przekonwertować save?

    autor: Courius » 28 paź 2012, 16:32

    Cześć !
    Po tym jak Atari wyłączyło serwery pozostały nam nasze profile. Wielu chciałoby pojezdzić w trybie offline, ale to jest związane z ponownym przechodzeniem gry. No i nie będzie tych samych ulubionych samochodów, którymi w multiplayerze przez parę lat pokonaliśmy tysiące kilometrów. Ale można to obejść ! Przecież możemy przekonwertować swój profil :lol: Postaram się opisać ten proceder krok po kroku, ale dla kogoś zielonego może to się wydawać.. yy trochę zawiłe. Ale spójrzmy jak to zrobić :cool:

    1. Wpierw robimy backup pliku ze swoim savem online (Moje Dokumenty/Test Drive Unlimited/savegame/profil_online)

    2. Włączamy grę i kasujemy swój profil online.

    3. Stwórzcie swój nowy profil OFFLINE.

    4. Teraz klikamy Nową gre i gramy do momentu, gdy DOJEDZIEMY do swojego pierwszego domu czyli musimy; kupić auto, dom i przejść pierwszy wyścig (po pierwszym wyścigu - powinien pojawić się napis 'Zapisuję, proszę czekać). Następnie tak jak GPS prowadzi po wyścigu dojeżdżamy do domu i wchodzimy do niego, a potem wyjeżdżamy na drogę.

    5. Wyjdźcie z gry.

    6. Tak dla pewności zróbcie backup tego nowo utworzonego profilu offline.

    7. Teraz musimy ściągnąć program Hex Workshop np. http://www.haksior.com/pobierz-736.html

    8. Otwieracie Hex Workshop i otwieracie w nim tools -> compare

    9. Jako pierwszy plik(source) otwieracie profil_online/playersave/playersave , a jako drugi plik (target) otwieracie profil_offline/playersave/playersave

    10. Zaznaczacie opcję 'resynch compare' i klikacie ok (powinny otworzyć się 2 okienka)

    11. Teraz klikamy na okienko, które znajduje się niżej, po czym otwieracie menu Edit -> Goto

    12. W okienku, które się pojawiło wpisujecie 50, zaznaczacie opcję 'Dec'
    Upewnijcie się, że jest też zaznaczona opcja 'From beginning of file' !!

    13. Zaznaczacie teraz wszystkie cyferki; od początku, aż do miejsca, do którego przesunął się Wam kursor (czyli do 50-tego bajta)

    14. Klikacie prawym przyciskiem na ten rząd cyferek i wybieracie opcję 'Copy'

    15. Zaznaczcie teraz okienko, które znajduje się wyżej i wybierzcie z menu Edit -> Goto

    16. Powtarzamy to samo co w 12pkt. czyli wpisujecie 50, zaznaczacie 'Dec' i 'From beginning of file'

    17. Zaznaczacie wszystkie cyferki od początku, aż do miejsca, do którego przesunął Wam się kursor - czyli do 50-tego bajta

    18. Klikacie na te zaznaczone cyferki prawym przyciskiem myszy i wybieracie opcję 'Paste'

    19. Teraz trzeba zapisać plik - klikacie więc na symbol dyskietki, program powinien zapytać się czy chcecie zrobić backup, kliknijcie na opcję 'tak'.

    20. Teraz kopiujecie plik 'playersave' z folderu profil_online/playersave i kopiujecie ten plik do katalogu: Moje Dokumenty/Test Drive Unlimited/savegame/profil_offline/playersave oraz do katalogu Moje Dokumenty/Test Drive Unlimited/savegame/profil_offline/playersave2

    21. Włączamy gre i cieszymy się udaną operacją przeróbki naszego profilu !!

    Miłego przerabiania :hi

    ps. Nie wiem czy to dobry dział :/ Gdyby był to zły dział, to go przerzućcie do odpowiedniego działu.

    Ed. Siemkins
    Podklejono przez Anioł Stróż
    (pasi kasi?;-))
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 16:32 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Jak przekonwertować save?

    autor: Prince-Matt » 28 paź 2012, 17:07

    Bardzo ładnie, tak to miało wyglądać od początku. Dzięki, teraz każdy będzie mógł sobie przekonwertować swój profil ! :thumbup:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Jak przekonwertować save?

    autor: Courius » 28 paź 2012, 23:32

    No nam nadzieję, że moje wypociny raz na zawsze rozwiążą kwestie konwersji profilu gry :ok
    Dzięki Siemkinsie za podklejenie :friends

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Jak przekonwertować save?

    autor: Anioł Stróż » 29 paź 2012, 9:46

    Przecież to ja podkleiłem :ireful Ale opis zacny i sam chyba z tego skorzystam w niedalekiej przyszłości :dzieki
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Jak przekonwertować save?

    autor: Courius » 29 paź 2012, 16:44

    Pokłóćcie się kto to podkleił ! :razz:
    Ale żeby nikomu nie było smutno - Dzięki Wam wszystkim, którzy podkleili temat ! :friends

    Obrazek

  • Pazura
    Posty: 54
    Rejestracja: 08 sty 2012, 12:09
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Pazura7

    Jak przekonwertować save?

    autor: Pazura » 19 lis 2012, 15:14

    Witam ma problem z prze konwertowaniem profilu online na offline próbowałem i alej mi go gra nie wykrywa.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Jak przekonwertować save?

    autor: Courius » 19 lis 2012, 15:26

    W takim razie musisz coś robić zle. Spójrz dokładnie co robić i powoli wykonuj kolejne polecenia. Jeden błąd w podkreślaniu bitów z save decyduje, czy będzie wszystko działać poprawnie.

    Obrazek

  • Pazura
    Posty: 54
    Rejestracja: 08 sty 2012, 12:09
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Pazura7

    Jak przekonwertować save?

    autor: Pazura » 24 lis 2012, 11:42

    A klikamy na te okienko 1 poniżej. A gdy mi wyskakują 2 obok siebie?
    Dobra zrobiłem to zapomniałem kopiować do folderu playersave2.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Jak przekonwertować save?

    autor: Courius » 17 paź 2014, 1:43

    Z uwagi na zbliżający się powrót TDU online chciałbym nadmienić, że powyższy tutorial można zastosować w odwrotny sposób tzn. z profilu offline na online przerobić.

    Odwrotna konwersja z offline na online
    Zróbcie sobie backupy plików



    1. Stwórzcie swój nowy profil ONLINE

    2. Teraz klikamy Nową gre i gramy do momentu, gdy DOJEDZIEMY do swojego pierwszego domu czyli musimy; kupić auto, dom i przejść pierwszy wyścig (po pierwszym wyścigu - powinien pojawić się napis 'Zapisuję, proszę czekać). Następnie tak jak GPS prowadzi po wyścigu dojeżdżamy do domu i wchodzimy do niego, a potem wyjeżdżamy na drogę. Wyłączamy grę.

    3. Otwieracie Hex Workshop i otwieracie w nim tools -> compare

    4. Jako pierwszy plik(source) otwieracie profil_offline/playersave/playersave , a jako drugi plik (target) otwieracie profil_online/playersave/playersave

    5. Zaznaczacie opcję 'resynch compare' i klikacie ok (powinny otworzyć się 2 okienka)

    6. Teraz klikamy na okienko, które znajduje się niżej, po czym otwieracie menu Edit -> Goto

    7. W okienku, które się pojawiło wpisujecie 50, zaznaczacie opcję 'Dec'
    Upewnijcie się, że jest też zaznaczona opcja 'From beginning of file' !!

    8. Zaznaczacie teraz wszystkie cyferki; od początku, aż do miejsca, do którego przesunął się Wam kursor (czyli do 50-tego bajta)

    9. Klikacie prawym przyciskiem na ten rząd cyferek i wybieracie opcję 'Copy'

    10. Zaznaczcie teraz okienko, które znajduje się wyżej i wybierzcie z menu Edit -> Goto

    11. Powtarzamy to samo co w 12pkt. czyli wpisujecie 50, zaznaczacie 'Dec' i 'From beginning of file'

    12. Zaznaczacie wszystkie cyferki od początku, aż do miejsca, do którego przesunął Wam się kursor - czyli do 50-tego bajta

    13. Klikacie na te zaznaczone cyferki prawym przyciskiem myszy i wybieracie opcję 'Paste'

    14. Teraz trzeba zapisać plik - klikacie więc na symbol dyskietki, program powinien zapytać się czy chcecie zrobić backup, kliknijcie na opcję 'tak'.

    15. Teraz kopiujecie plik 'playersave' z folderu profil_offline/playersave i kopiujecie ten plik do katalogu: Moje Dokumenty/Test Drive Unlimited/savegame/profil_online/playersave oraz do katalogu Moje Dokumenty/Test Drive Unlimited/savegame/profil_online/playersave2

    Chętnie zmodyfikowałbym pierwszy post, ale nie jestem w stanie. Edytor dodawania odpowiedzi twierdzi, że jest zły rozmiar czcionki dodanej przez administratora forum i nawet zmiana tej wartości na poprawną nie daje żadnych rezultatów. Sorry.
    Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 1:43 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Przejdź do