Odpowiedz Posty: 13 Strona 1 z 1
Czarne punkty na O'ahu
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: Siemkins » 20 paź 2010, 11:00

    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem stworzenia mapy O'ahu, która zawierałaby tzw. czarne punkty, czyli miejsca, w których najłatwiej o wypadek. Jest ich może kilkanaście, a może kilkadziesiąt, nie wiem, nie liczyłem, ale jedno jest pewne - takie miejsca istnieją. Nie chcę robić tego sam, ponieważ zależy mi na obiektywności - jeśli np będzie wiele zastrzeżeń co do jakiegoś zgłoszonego miejsca - najpewniej nie zostanie ono uwzględnione.
    Chciałbym, abyśmy umieszczali tutaj propozycje takich miejsc. Zgłoszenie powinno zawierać mapkę, a najlepiej jej fragment (lub też "na żywo z gry"), gdzie widoczne jest takie miejsce (nie musicie ograniczać się do 1 zdjęcia). Ponadto dopiszcie kierunek jazdy, ponieważ niektóre miejsca są groźne tylko w jedną stronę. Dodatkowo dodajcie od siebie kilka zdań opisujących zgłaszany przez Was punkt oraz co jest w nim groźnego (łatwo wypaść z trasy do wody/na drzewo, czołówka z trafikiem, trudne do opanowania poślizgi, bądź cokolwiek innego).

    Gdy już zbierzemy odpowiednią ilość takich punktów skomponujemy mapę ilustrującą niebezpieczne miejsca na naszym O'ahu.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • dabay

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: dabay » 28 paź 2010, 20:41

    Północno-zachodnia latarnia
    Nie bez powodu zwana "noobską latarnią". Może nie tyle trudny zakręt ale to największe skupisko graczy których nie mają równo pod sufitem. Wystarczy trochę poczekać a już się do nas przyklei jakaś gadzina. Zresztą każdy z dłuższym stażem w TDU wie o czym mówię :wink:
    Obrazek
    Obrazek

    Pewien zakręt na północy
    Łatwo z niego wylecieć (spotkanie z barierką i/lub botem) jeśli nie damy ostro po hamulcach.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Ciekawy zakręt na wschodzie
    To samo jak i wyżej.
    Obrazek
    Obrazek

    Zgrubsza przeleciałem główne drogi ale jeszcze coś wrzucę. :wink:
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 20:41 przez dabay, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: Siemkins » 05 lis 2010, 15:43

    2-3 hopki przed salonem chryslera - najczęściej kończy się niewłaściwym lądowaniem po czym tracisz panowanie nad pojazdem i lądujesz albo na trafiku albo tablicach/drzewach. Miejsce zdecydowanie bardziej niebezpieczne gdy podróżujemy w kierunku północnym
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Koszmarny zakręt na wschodzie wyspy niedaleko linii brzegowej. Niebezpieczny zwłaszcza jadąc na północ, choć i w drugą stronę przysparza wiele problemów. Nawet przy stosunkowo niskich prędkościach łatwo skończyć na barierce lub przez nią przelecieć zatrzymując się na domku.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Miejsce za jachtami (na mapie widać dokładnie gdzie się mieści). Bardzo niebezpieczne miejsce jadąc od stronch jachtów - niewielka prędkość wystarczy by zatrzymać się na trafiku bądź przelecieć dalej kończąc w wodzie.

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    c.d.n.
    Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 15:43 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • dabay

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: dabay » 05 lis 2010, 17:11

    Zakręt na wschodzie
    Po długiej prostej wyłania się długi lewy zakręt. Łatwo z niego wypaść jadąc z dużą prędkością.
    Obrazek
    Obrazek

    Kolejny zakręt na wschodzie
    Nieco wcześniej niż ten wyżej. Łatwo wypaść w trawę albo całkiem przestrzelić zakręt.
    Obrazek
    Obrazek

    Zakręt na południu
    Po długiej prostej trzeba wcześniej depnąć po hamulcach wy nie wlecieć w barierkę bądź bota.
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 05 lis 2010, 17:11 przez dabay, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: RaFaL » 06 lis 2010, 14:42

    Wrzucę dwa niebezpieczne miejsca, są to konary leżące przy drodze. Na mapie są w tym miejscu co ikona samochodu.

    Konar 1
    Położony mniej więcej na środku wyspy, niedaleko miasteczka, w którym jest salon Spykera/Koenigsegga i Lamborghini. Konar wystaje trochę na asfalt, przy lekkim ścięciu zakrętu zahaczymy o niego. Niebezpieczny jest tylko jadąc na południe.

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek


    Konar 2

    Położony na zachodniej części wyspy. Nie wystaje na asfalt, ale leży tuż przy nim. Jeżeli zetniemy zakręt to wpadniemy na niego. Bardziej niebezpieczny jadąc z północy na południe, ale jak ktoś się postara to też w przeciwną stronę wpadnie :)

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 06 lis 2010, 14:42 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • dabay

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: dabay » 26 lis 2010, 13:49

    Prawie centrum wyspy. Wyjazd na autostradę - wyjeżdżając z większą prędkością może wyskoczyć przez co wylądujemy w trawie a nie na drodze.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 13:49 przez dabay, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: Siemkins » 02 gru 2010, 11:23

    Chyba każdy miał tu problemy... ciężki fragment w obydwie strony. Zazwyczaj albo hit w domek albo w traffic albo dalekie pobocze.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek


    Nieco dalej jadąc na północ koleje miejsce, niebezpieczne jednak tylko w jedną stronę (jadąc w kierunku powyższego punktu). Bardzo łatwo nie załapać się na barierkę ochronną i runąć w przepaść.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Zanim zaczną się górskie serpentyny, a początku trasy wyzwania z multi (zdradliwa ścieżka) jest perfidny uskok, a zaraz za nim zakręt, który niezmiernie łatwo przestrzelić i wypadek gotowy.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 02 gru 2010, 11:23 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: jurcek » 09 sty 2011, 2:36

    Siemkins pisze:Nieco dalej jadąc na północ koleje miejsce, niebezpieczne jednak tylko w jedną stronę (jadąc w kierunku powyższego punktu). Bardzo łatwo nie załapać się na barierkę ochronną i runąć w przepaść.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Eh, w truga stronę też można urwać. Tyle, że ścinając zakręt. Jest jakaś górka na poboczu dzięki której można się trochę przelecieć i gra zrestartuje przeważnie naszą pozycję :wink:


    Ed. dabay // Edytuje źle zrobione quote i usuwam double posta.
    Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 2:36 przez jurcek, łącznie zmieniany 2 razy.
    .
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: Siemkins » 28 sty 2011, 10:03

    Sekwencja niby niegroźnych zakrętów, jednak to tylko pozór. Miejsce to znajduje się na trasie wyścigu z multi o nazwie Bieg na orientację (+- w połowie długości tej trasy). Jest niebezpieczne zwłaszcza jadąc w kierunku północnym (w tym wypadku z górki) - bez znacznej redukcji prędkości musowo wyniesie nas siła odśrodkowa poza drogę (no chyba ze trafimy na bota).
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek


    Tutaj także sekwencja zakrętów i znaczne różnice w rzeźbie terenu sprawiają, że o czołówkę lub zaliczenie barierek bądź drzew jest bardzo łatwo. Jadąc w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara jeszcze przed tym zakrętami są spore nierówności na jezdni, które sprawiają, że przy dużych prędkościach auto zaczyna podskakiwać, robi się niestabilne i często wpada w poślizg (ponieważ nie da rady skontrolować i skorygować auta, gdy nie ma ono styczności z nawierzchnią). Trzeba sporo wprawy i dużo umiejętności, by dobrze pokonać ten odcinek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek


    PS. Jeśli macie jeszcze jakieś typy to wrzucajcie. Na początku lutego chciałbym zabrać się za robienie mapy, której powstanie zadeklarowałem na samym początku tego projektu.
    Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 10:03 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Andreas5660
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 lip 2011, 15:56
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Andreas5660
    Klub: Paradise Riders

    Re: Czarne punkty na O'ahu

    autor: Andreas5660 » 09 paź 2011, 12:21

    A można też wrzucać obrazki z tdu2?
    sorki za offtop.
  • dabay

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: dabay » 09 paź 2011, 12:31

    Andreas5660 pisze:A można też wrzucać obrazki z tdu2?
    sorki za offtop.

    Na ten moment projekt stanął w miejscu. Mapa gdzieś jest ale niedokończona. Być może w przyszłości ją zrobimy do końca i oddzielną z TDU2 :wink: Myślę, że nie zaszkodzi a wręcz się przyda jeśli wrzucisz te "Czarne Punkty" z TDU2 :)
    Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 12:31 przez dabay, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Andreas5660
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 lip 2011, 15:56
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Andreas5660
    Klub: Paradise Riders

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: Andreas5660 » 09 paź 2011, 12:42

    dabay pisze:
    Andreas5660 pisze:A można też wrzucać obrazki z tdu2?
    sorki za offtop.

    Na ten moment projekt stanął w miejscu. Mapa gdzieś jest ale niedokończona. Być może w przyszłości ją zrobimy do końca i oddzielną z TDU2 :wink: Myślę, że nie zaszkodzi a wręcz się przyda jeśli wrzucisz te "Czarne Punkty" z TDU2 :)

    oki :-D Jak coś znajdę to pokażę.
    Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 12:42 przez Andreas5660, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Andreas5660
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 lip 2011, 15:56
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Andreas5660
    Klub: Paradise Riders

    Czarne punkty na O'ahu

    autor: Andreas5660 » 14 paź 2011, 12:32

    Oto co znalazłem na oahu. Zakręt niebezpieczny w obie strony.

    Jadąc z maksymalną prędkością można wylecieć z zakrętu i uderzyć w któreś z drzew:

    Obrazek

    Lokalizacja na mapie:

    Obrazek


    Z dalszej odległości prawie go nie widać, gdyż z jednej strony przysłaniają go gałęzie i łatwo można tam walnąć w traffica zjeżdżającego z góry a z drugiej strony nie widać, że zbiega on z góry i można wypaść z drogi.
    Ostatnio zmieniony 14 paź 2011, 12:32 przez Andreas5660, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do