Odpowiedz Posty: 119
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
[HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Xarlith » 16 gru 2011, 23:59

    UWAGA!
    Każda ingerencja w strukturę plików gry (mody), czy też modyfikowanie bezpośrednio zawartości pamięci operacyjnej przydzielonej dla gry (wszelakie trainery) jest łamaniem postanowień umowy licencyjnej którą zaakceptowaliście podczas instalacji gry. Nie odpowiadam, za żadne konsekwencje jakie to ze sobą niesie. jednym słowem robicie wszystko na swoją własną odpowiedzialność!

    Ta wersja unpackera w pełni działa z DLC2. Szczegóły w paczce w załączniku.


    WYPAKOWYWANIE GRY


    Podstawowe informacje:
    • Poniższy automatyczny unpacker zawiera uzupełnioną przeze mnie listę plików dla polskiej wersji językowej (setki dodatkowych plików). Wszystkie polskie głosy, gps i czcionki będą działać!
    • Dzięki wypakowaniu uzyskujemy łatwy dostęp do plików gry, co daje nam możliwość podmieniania samochodów, felg, dźwięków i innych elementów gry według własnego uznania
    • Wypakowanie gry nie powoduje usunięcia jej poprzedniej wersji
    • W każdej chwili można uruchamiać zarówno wersję spakowaną, bez modów, jak i wypakowaną
    • W każdej chwili istnieje możliwość całkowitego pozbycia się wypakowanej gry i powrotu do stanu poprzedniego poprzez usunięcie jednego folderu

    Wymagania:
    • Zainstalowana i zaktualizowana oryginalna kopia TDU2 w wersji PL/EN, RU/EN lub EN/FR/DE/IT/ES
    • 15GiB wolnego miejsca na dysku
    • 15 minut cierpliwości :wink:

    Wypakowywanie (Unpacker GUI):
    • Pobieramy plik TDU2_Unpacker_GUI.exe (załączony w poście)
    • Uruchamiamy pobrany plik i postępujemy wg instrukcji pojawiających się na ekranie
    • Program zapyta o podanie scieżki. Za pierwszym razem podajemy ścieżkę do folderu z normalna grą
    • Za drugim razem podajemy ścieżkę, do której chcemy wypakować grę. Nie zalecam wypakowywać do Program Files!
    • Postepujemy wg dalszych instrukcji. Program rozpocznie wypakowywanie gry, a na koniec spróbuje pobrać UniLauncher, program ułatwiający uruchamianie wypakowanej gry.
    • Gotowe!

    Wypakowywanie (stara procedura):
    Ukryty tekst:
    • Pobieramy plik TDU2_unpackerPL.zip (załączony w poście)
    • Rozpakowujemy zawartość ZIPa do głównego katalogu z zainstalowaną grą
    • Uruchamiamy z głównego katalogu gry plik extractall.bat
    • Wpisujemy ścieżkę do folderu z zainstalowaną grą (bez cudzysłowu i bez backslasha na końcu!)
    • Wpisujemy ścieżkę gdzie chcemy rozpakować grę (bez cudzysłowu i bez backslasha na końcu!)
    • Czekamy i gotowe!


    Uruchamianie gry:
    • Wypakowana gra znajduje się w wybranym przez siebie katalogu
    • Grę można uruchomić co najmniej na 2 sposoby:
      a) UniLauncherem autorstwa Knyazeva (wazne aby w programie podać ścieżke do wypakowanej gry, inaczej bedzie on domyślnie włączał normalna wersję gry)
      b) lub poprzez standardowy UpLauncher.exe (po odpaleniu launchera nie klikamy na play, tylko ręcznie uruchamiamy plik TestDrive2.exe z folderu z wypakowaną grą

    Uaktualnianie gry:
    • Najpierw należy pobrać aktualizację poprzez UpLauncher.exe
    • Jeżeli obecna wersja tego unpackera jest zgodna z najnowszym patchem wystarczy ją pobrać i wrzucić do katalogu z grą, po czym uruchomić program.
    • Czasem może się zdarzyć, że po aktualizacji wypakowanej gry niektóre mody przestaną działać i będzie trzeba je wgrać ponownie - normalna rzecz. Wszystko zależy od tego czy update nie nadpisze modów.

    Instalacja modów:
    • Przed zainstalowaniem każdego moda koniecznie zrób backup tych plików, które będą zmieniane (np poprzez zmienienie ich nazwy z nazwapliku.bnk na nazwapliku.bnk.bak)
    • Jeśli nie zrobiłeś kopii oryginalnych plików, których teraz potrzebujesz, poproś o nie życzliwego znajomego, lub wypakuj sobie potrzebne pliki od nowa
    • Do każdego moda powinny być zamieszane indywidualne instrukcje instalacji, które warto czytać zanim się nie pozna struktury katalogu Euro (z reguły instalacja polega na podmianie odpowiednich plików znajdujących się w folderze Euro)

    Pozbycie się wypakowanej gry:
    • Grę z modami odinstalowujemy poprzez Dodaj/Usuń programy, ewentualnie, jeśli to nie działa można usunąć folder z wypakowaną grą
    • Normalna wersja gry będzie działać bez zmian

    Problemy z wypakowaniem? (dotyczą głównie starego unpackera)

    Nie mam pojęcia dlaczego wydawałoby się prosty plik wsadowy u części osób nie działa. To znaczy może i wiem co jest przyczyną - podatność Windowsa na różnego rodzaju zaśmiecenie. Kolejnym problemem może być włączony UAC (Windows Vista i 7) i gra zainstalowana w domyślnym folderze. UAC nie pozwala na tworzenie nowych plików w folderach typu Program Files i zamiast tego wypakowane pliki zaczyna ładować do zastępczego wirtualnego folderu, przez co skrypt wypakowujący może wariować. Rozwiązaniem tego może być wyłączenie UAC i/lub uruchomienie pliku wypakuj.bat jako administrator, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie i zdecydowanie zalecam wypakowywanie gry poza folder Program Files.
    Wersja dostępna do pobrania jest to już któraś z kolei, bodajże trzecia czy czwarta. Wykonuje, ona nadmiarowe operacje, ale wydaje się, że działa nawet u tych, którzy wcześniej mieli wyżej wymienione problemy. Zanim zgłosisz problem spróbuj poniższych czynności:

    • (Windows 7)Wyłączyć UAC na czas instalacji.
    • Uruchamić wiersz poleceń jako administrator i uruchomić skrypt z poziomu wiersza poleceń.

    Życzę miłej i udanej zabawy :-D.

    Specjalne podziękowania i uznanie należą się użytkownikowi qwerty z forum xentax.com. Dzięki niemu inni moderzy mogli wziąć się do pracy. Napisał on wykorzystany tutaj skrypt wypakowujący pliki .big i skrypt wypakowujący pliki .bnk, który pomógł mi przy żmudnym odgadywaniu nazw i ścieżek do plików z polskiej wersji TDU2 oraz z DLC2.

    TDU2 Unpacker GUI 1.2 (zalecany):
    http://www.mediafire.com/download/mco5599qzjj4m74/TDU2_Unpacker_GUI_v1.2.exe
    TDU2 Unpacker (stara wersja):
    http://www.mediafire.com/download.php?9z1sk5qzawvihcz
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 23:59 przez Xarlith, łącznie zmieniany 8 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: sky » 17 gru 2011, 20:59

    Super poradnik, sam skorzystałem :) Jedyny błąd jest taki, że polskie znaki znikają całkowicie (np. naciśnij -> nci nij) a poza tym hula :)

    P.S nie ma czegoś takiego jak GiB popraw na 15 GB :P
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Xarlith » 17 gru 2011, 21:58

    Dzięki sky za wyłapanie błędu, musiałem omyłkowo wgrać do paczki starszą listę plików. Wychodzi na to, że najnowszą (która powstała daawno temu) gdzieś zgubiłem. Muszę ręcznie usunąć babola. Gdy poprawię to dam znać. Zareklamowałem, że polska wersja działa, to będzie działać :) .

    Istnieje takie coś jak GiB :-D. 15 gibibajtów.

    EDIT:

    Poprawiona wersja już do ściągnięcia.

    @sky Jesli nie chcesz instalowac wszystkiego od nowa przenieś plik " ..\TDU2\TDU2_Unpacked\Unknown_bin\27C5F234AAB3DE7E.bin" do katalogu "..\TDU2\TDU2_Unpacked\Euro\bnk\frontend\" i zmień jego nazwę na font_pl.bnk. W razie problemów pisz.
    Ostatnio zmieniony 17 gru 2011, 21:58 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: sky » 18 gru 2011, 11:13

    Podmiana pliku nic nie dała, wypakowałem od nowa i teraz jest ok :)
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: Kub3kPL » 20 gru 2011, 17:33

    Hmm, ja jak próbuje wypakować to po chwili wyskakuje mi w tym oknie "wrong argument" i się zamyka.
    Jakieś rady jak to naprawić ?
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: Xarlith » 20 gru 2011, 18:13

    Pracuję nad tym. Problem nie jest w skrypcie, a w qiuckbms. Szukam w pełni działającej wersji. Ciekawe dlaczego tylko u niektórych to nie działa...
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    czyrys
    Posty: 137
    Rejestracja: 06 mar 2011, 9:44
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: czyrys
    Nick w TDU2: czyrys
    Lokalizacja: Wrocław

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: czyrys » 20 gru 2011, 18:28

    No na przykład u mnie
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: Xarlith » 21 gru 2011, 16:29

    Przepisałem skrypt. Wykonuje on nadmiarowe operacje, ale powinien być teraz bardziej uniwersalny. Gdyby komuś coś o dziwo nadal nie działało - PW do mnie, albo Xfire.
    Obrazek
  • kporys
    Posty: 65
    Rejestracja: 16 gru 2011, 18:54
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: ziomekpl
    Klub: Diamond Racing Series

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: kporys » 28 gru 2011, 22:50

    Mi okienko po jakimś czasie się zamyka, a po folderze TDU2_Unpacked nie ma nawet śladu. Uruchamiałem jako admin i normalnie. Pomożecie ;> ?

    Edit: a i zeby bylo jeszcze ciekawiej, to zezarlo mi to potrzebne 15GB.
    Zauwazylem tez, ze w folderze system32 utworzyl mi sie ten folder, lecz z jakimis gownami.
    Edit2: Mozliwe ze to przez to ze plik testdrive2.exe jest spatchowany przez paintshop unlockera ?
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: Donislaw » 29 gru 2011, 8:39

    Ja wczoraj skorzystałem z poradnika i wsio działa OK , A dźwięki które wgrałem są genialne !:P
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Xarlith » 29 gru 2011, 13:56

    kporys pisze:Mi okienko po jakimś czasie się zamyka, a po folderze TDU2_Unpacked nie ma nawet śladu. Uruchamiałem jako admin i normalnie. Pomożecie ;> ?

    Edit: a i zeby bylo jeszcze ciekawiej, to zezarlo mi to potrzebne 15GB.
    Zauwazylem tez, ze w folderze system32 utworzyl mi sie ten folder, lecz z jakimis gownami.
    Edit2: Mozliwe ze to przez to ze plik testdrive2.exe jest spatchowany przez paintshop unlockera ?

    Masz folder w system32 bo pewnie uruchomiłeś .bat jako admin (ale ja uruchamiając jako admin mam wszystko ok). Te "gówna" to zapewne pliki .bin, ale nie mam pojęcia jak się tam znalazły bo powinny się najpierw wypakować do głównego folderu z grą, a potem przenieść do TDU2_Unpacked, ale do tego w katalogu z grą...
    Prosty plik wsadowy, a u każdego działa inaczej. Magia Windowsa.

    Zrób tak. Usuń te "gówna" (zostaw sobie tylko 4 pliki unpackera w katalogu z grą) i uruchom wiersz poleceń (cmd.exe). Przejdź do katalogu z grą (najpierw wpisz literę dysku na którym jest gra, np. "c:" i enter. Potem wpisz "cd \" i enter. Potem "cd ""ścieżka do katalogu z grą"" i enter. Potem "wypakuj.bat" i enter. 10-15min i gra powinna być wypakowana, a pliki poukładane. W przeciwnym razie napisz jakie błędy wyskoczyły.
    Ostatnio zmieniony 29 gru 2011, 13:56 przez Xarlith, łącznie zmieniany 6 razy.
    Obrazek
  • kporys
    Posty: 65
    Rejestracja: 16 gru 2011, 18:54
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: ziomekpl
    Klub: Diamond Racing Series

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: kporys » 29 gru 2011, 13:57

    DZIAŁA !!! Co prawda trochę innym sposobem (podanym wyżej przez autora tematu), ale śmiga jak marzenie :D
    proponuje żeby przykleić ten temat :)

    Ed. dabay
    Proponuję czytać regulamin - używaj opcji edytuj, nie piszemy posta pod postem. Łącze.
    Ostatnio zmieniony 29 gru 2011, 13:57 przez kporys, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: Kub3kPL » 09 sty 2012, 7:01

    Paradoks ... Znów musiałem reinstallować TDU, i tym razem ... Unpacker działa jak należy ! A przed reinstallem nie chciał :mrgreen: Chyba, że zostało coś zmienione, a ja o tym nie wiem :)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Xarlith » 13 kwie 2012, 16:12

    Update skryptu w drodze. Na razie odgadłem nazwy 368 nowych plików :ugeek:, zostało tylko 39.

    Link do nowej wersji unpackera w pierwszym poście. Nie wchodźcie w nowe wyścigi dla motocykli, bo was wyrzuci z gry (nie odgadłem jeszcze nazw plików z nowymi trasami).

    Instalacja według instrukcji z pierwszego postu. W skrócie - Ci co mają wypakowaną grę przy użyciu mojego skryptu odpalają update.bat. Cała reszta wypakowuje wszystko od nowa uruchamiając extractall.bat. Nie wiem kiedy w pełni działająca wersja będzie gotowa.
    Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012, 16:12 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Legii
    Posty: 14
    Rejestracja: 06 kwie 2012, 19:09
    Reputacja: 0
    Imię: Mariusz
    Hobby: LEGIA
    Samochód: Nie mam prawka :(
    Nick w TDU2: XxXLegiiXxX
    Klub: Green Lights Company
    Lokalizacja: Warszawa

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Legii » 23 kwie 2012, 20:42

    Mam problemik:


    Zainstalowałem dwa auta:

    http://forum.tdunlimited2.pl/viewtopic.php?f=142&t=983
    http://forum.tdunlimited2.pl/viewtopic.php?f=142&t=794

    Porshe jeszcze jakoś działa (nie podmieniło się wnętrze), ale wejście do salonu kończy się crashem. Tak samo z Pagani, nie mogę go kupić bo po wejściu do salonu wyłącza się gra. Wypakowałem grę zgodnie z instrukcją. Jakieś porady?
    Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, 20:42 przez Legii, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 119
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Przejdź do