Odpowiedz Posty: 12 Strona 1 z 1
Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Kub3kPL » 27 sty 2012, 19:41

    Obrazek

    Lamborghini... Marka założona przez Ferrucciego Lamborghini, w celu stworzenia konkurencji Ferrari, a jednocześnie po to, aby oferować zgraję supersamochodów każdemu, kogo było na owy samochód stać. Wszystko rozpoczęło się w roku 1963 , kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy prototyp – 350 GT. Później, w odmianie seryjnej, oferowane były coraz to nowsze modele, nieco usprawnione, 350 GTV, 400 GT, 400 GT 2+2… I tak dalej, i tak dalej. I wtedy stało się to – początek legendy silników V12 w Lamborghini. Zaczęło się od pokazanej w 1966 Miury P400 – samochodu, który nawet w dzisiejszych czasach budzi respekt. Potem był model Countach, później Diablo, i Murcielago. Legenda V12 w Lamborghini wciąż jest żywa. Jednak Lamborghini, to nie tylko legenda modeli V12 – również wiele innych, równie wspaniałych samochodów opuściło bramy fabryki w Sant’Agata – Espada, Islero, Jarama… Dziś też Lamborghini ma „model poboczny”, a nazywa się on Gallardo.

    Obrazek

    Od razu widać, że jeśli chodzi o stylistykę, to projektanci inspirowali się klinami – widać je w prawie każdym kształcie karoserii, a szczególnie z przodu. Auto wygląda dynamicznie, i aż prosi się o jazdę. Żółty idealnie pasuje do tego samochodu . Koniec o wyglądzie, przejdźmy do konkretów – auto napędza silnik o mocy 500 koni mechanicznych i pojemności 5.0l. Cylindrów jest 10, a ułożone są w układzie widlastym. Według papierów do setki przyspiesza w 4.1 s, a prędkość maksymalna oscyluje w okolicach 310 km/h. Silnik ten, generuje moment obrotowy w wysokości 510 Nm, a samo auto waży 1430 kg. Myślę, iż napęd na 4 koła pomoże mi utrzymać wóz w ryzach. Jeszcze tylko parę formalności i biorę kluczyki od tego cacka :) .

    Obrazek

    Wyjechałem i zmierzam w stronę miasta – od salonu Lamborghini prowadzi tam szybko, dwupasmowa prosta droga. Przed wjazdem do centrum Honolulu skręcę jeszcze w drogę prowadzącą przez serpentyny – zobaczę, co to maleństwo potrafi na krętej drodze. Na początku chciałem włączyć odtwarzacz CD, ale po co, skoro koncert gra mi 10 widlaście ułożonych cylindrów. Wyjechałem na prostą, więc w końcu mogłem się przekonać, jak sprawuje się na prostej mały supersamochód z Sant’Agata. I muszę przyznać, że się nie zawiodłem – auto dobrze przyspiesza, lecz powyżej 250 km/h było gorzej – auto wyrażało coraz słabszą chęć do osiągnięcia prędkości maksymalnej. Na tej drodze nie udawało mi się przekroczyć 295 km/h, ale myślę, że bardziej doświadczony kierowca pojechałby około 305 km/h. Jeszcze trochę, i zjazd w górskie serpentyny. Teraz przekonamy się jak Gallardo radzi sobie w zakrętach.

    Obrazek

    Wjechaliśmy w serpentyny, i Gallardo miło mnie zaskoczyło. Napęd AWD rzeczywiście pomaga, jednak to Lamborghini – on ma wpisaną w DNA naturę dzikiego byka. A więc na większości zakrętów nie obejdziemy się bez sytuacji, w której musimy mocno odbijać kierownicę, żeby nie wylądować na barierze lub drzewie. Dwa razy miałem nawet sytuację, iż po prostu auto wymykało mi się spod kontroli, i ratowałem się wciskaniem wszystkich hamulców, w jakie zostało wyposażone to auto. Jednak w rękach naprawdę profesjonalnego kierowcy auto to z pewnością będzie maszyną do zabijania. Nawet ja umiem nieźle przygazować w zakrętach i wygrać jakiś mini pojedynek tym cackiem. Po drodze spotkałem kolesia w M5, po krótkim pokazie możliwości dźwiękowych naszych silników zostawiłem go daleko w tyle. Droga i szybka zabawka z tego Gallardo.

    Obrazek

    Dlaczego droga ? Bo auto kosztuje 165 900 $ - mniej niż roadster czy wersja SE, jednak są wozy tańsze, a dorównujące temu Lambo. Chociaż, ona nie mają tego błysku, tego „czegoś”, co Lamborghini.
    Podsumowując – „Baby Lambo” to nie samochód dla każdego – w rękach naprawdę doświadczonego kierowcy naprawdę może być superprecyzyjną maszynką do wygrywania wyścigów. Jednak jeżeli nie jesteś super profesjonalistą, i dajesz się bezwiednie ponieść emocjom, które to auto generuje w człowieku, to możesz być pewien, że najprawdopodobniej wylądujesz w każdym mijanym drzewie lub krzaku.

    Obrazek


    Parę słów na koniec. Po pierwsze, wiem, że krótkie, ale nie mam aż takiej weny twórczej jak Beliar. Po drugie, może być kilka niedoróbek czy błędów językowych, jeżeli będzie ich aż tak dużo - mówcie, a ja po prostu następnym razem będę odsyłał tekst do poprawki. Nie bijcie za mocno, pierwszy test w TDU 1 :wink:
    Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 19:41 przez Kub3kPL, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: RaFaL » 27 sty 2012, 20:14

    Może ja się wypowiem co zauważyłem :)
    Powtórzenia:

    Kub3kPL pisze:Marka założona przez Ferrucciego Lamborghini, w celu dorównania Ferrari, a jednocześnie w celu oferowania zgrai supersamochodów każdemu, kogo było na owy samochód stać.


    Kub3kPL pisze:w rękach naprawdę doświadczonego kierowcy naprawdę może być superprecyzyjną maszynką do wygrywania wyścigów.



    Kub3kPL pisze:Od razu widać, że jeśli chodzi o stylistykę, to projektanci inspirowali się klinami – widać je w prawie każdym kształcie karoserii, a szczególnie na przodzie.


    Mi tu by bardziej pasowało "z przodu" :P

    Kub3kPL pisze:Wyjeżdżam i jadę


    Hmm... dziwnie to brzmi :)

    Kub3kPL pisze:Wyjechałem na prostą, więc w końcu mogłem się przekonać, jak ciągnie mały supersamochód z Sant’Agata. I muszę przyznać, że się nie zawiodłem


    To "I" w drugim zdaniu nie potrzebne, wystarczyło by zacząć zdanie od "Muszę", ew. po Sant'Agata postawić przecinek :)

    Kub3kPL pisze:Bo auto kosztuje 165 900 tys. $


    Oj drogie auto, 165 900 000 $ ? :-D

    Znalazło by się jeszcze parę błędów jak np. stawianie przecinka przed "i" i jakieś inne ale nie będę wszystkiego wypisywał :) Piszesz też w paru miejscach "małe auto", "maleństwo", Gallardo chyba aż takie małe to nie jest ? :) Tego typu zwroty zastosowałbym przy opisie małych sportowych aut (np. Hot Hatch).
    To taka tylko moja opinia, ja się tam nie znam, napisałem co zauważyłem. Ogólnie recenzja jak na pierwszą nie jest zła :) Jak dla mnie 3/5 :)
    Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 20:14 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Kub3kPL » 27 sty 2012, 20:25

    RaFaL pisze:
    Kub3kPL pisze:Bo auto kosztuje 165 900 tys. $


    Oj drogie auto, 165 900 000 $ ? :-D


    Przy tym, to i ja się teraz śmieję :lol:

    Ogólnie dzięki za opinię, w przyszłości będę się starał poprawiać swoje teksty :)
    Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 20:25 przez Kub3kPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: BeliarPL » 28 sty 2012, 0:02

    Mogę? :mrgreen:

    w celu dorównania Ferrari, a jednocześnie w celu oferowania zgrai supersamochodów

    Raz, że powtórzenie a dwa, że trochę to takie nie po polskiemu i wbrew logice. Użyłbym raczej sformułowania 'w celu stworzenia konkurencji Ferrari', gdyż oznaczałoby to iż dorównać ferrari jest bardzo łatwo i wystarczy stworzyć nową markę. A także, jakby to było oczywista oczywistość, że dorówna a tego nie wiadomo :)
    No i druga część, 'w celu oferowania', nie ładniej np. w celu zaoferowania. Wszak tego jeszcze nie ma więc zaoferować w tym przypadku, wydaje mnie się, iż ładniej brzmi :)

    inspirowali się klinami

    Wygląda jakby chcieli zrobić po prostu auto o kształcie klina. Ja osobiście dopisałbym, że taki wygląd podyktowały wymogi aerodynamiki.

    ...Żółty idealnie pasuje...Jak i do wszystkich Lamborghini

    Oł, podałeś kilka modeli na samiutkim początku recenzji które niespecjalnie współgrają z tym kolorem :wink:

    Wyjeżdżam i jadę – aktualnie będę jechał w stronę miasta

    Kali kochać piękna Nel. A wystarczyło - 'Wyjechałem i zmierzam w stronę miasta'. Zdecydowanie ładniej :wink:

    skręcę jeszcze na pas serpentyn

    Pas serpentyn? Czyli jeden pas na prostej drodze po którym akurat idą serpentyny? Tak wynika z tekstu. Powinno być np. 'skręcę jeszcze w drogę prowadzącą przez serpentyny'.

    więc w końcu mogłem się przekonać, jak ciągnie mały supersamochód z Sant’Agata

    My wiemy o co chodzi, ale w tekście do publikacji nie powinno być takiego zwrotu jak 'ciągnie'. Nie przystoi :wink:

    musi się odnaleźć w nowym środowisku.

    Troszeczkę naciągnięty zwrot. Środowisko pasowałoby jakbyś przeniósł się na zaśnieżone drogi np. kanady. Ale nie po skręceniu z autostrady na krętą drogę. Uważam, że lepiej pasuje do sytuacji tekst np. 'zobaczymy jak sobie poradzi na zakrętach!'. :wink:

    RaFaL pisze:Powtórzenia:
    Kub3kPL pisze:w rękach naprawdę doświadczonego kierowcy naprawdę może być superprecyzyjną maszynką do wygrywania wyścigów.


    Aham, ale powtórzenia w następnym zdaniu nie wyłapałeś :mrgreen:
    Jednak jeżeli jednak nie jesteś super profesjonalistą


    umów się z kolegą, że będzie na ciebie czekał przy każdym drzewie, wokół którego się owiniesz

    Rozumiem co chciałeś napisać, ale gramatycznie i logistycznie to nie działa :P Kolega musiałby mieć milion klonów to raz a dwa, zakładasz, że kierowca nawinie się na każdym mijanym drzewie :P

    W sumie tyle mam uwag :P

    PS. Miło, że ktoś się inspiruje moją formą recenzji (obrazek, tekst, obrazek, teks...itd) :)

    RaFaL pisze:Piszesz też w paru miejscach "małe auto", "maleństwo", Gallardo chyba aż takie małe to nie jest ? :)

    Pół na pół :P Co prawda jest większe od Murcielago (co akurat jest zaskakujące dla wielu ludzi, gdyż na zdjęciach wygląda na wielką krowę... A jest mniejsze od Golfa IV :P ), ale nie jest jakoś specjalnie dużym pojazdem...
    Kilka przykładów:

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    A teraz wyobraź sobie, że murcielago jest mniejsze :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 0:02 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Siemkins » 28 sty 2012, 14:32

    Posłuchaj rad Belaira, bo dobrze gada. Na dzień dzisiejszy 2 największe niedociągnięcia to powtórzenia oraz niecelnie dobierane słownictwo (miejscami). Ja na dzień dobry dam jak Rafał 3/5 i dodam do tego 1 za odwagę i nie oglądanie się na innych. Także na zachętę: 4/5.

    PS1. Edytuj wg w/w wskazówek, a potem podkleję reckę.
    PS2. Jak będziesz potrzebował konsultacji przy kolejnych tekstach, to pisz do mnie śmiało.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Prince-Matt » 28 sty 2012, 16:59

    Co do błędów to chyba już wszytsko zostałp powiedziane prze kolegów powyżej. IMHO wyśćig z M5 troche śmieszny w takiej recenzji o wspaniałym Lamborghini Gallardo (co to M5 obok Gallardo...).
    Reszta jak najbardziej na plus. Daję 3/5.

    Kub3kPL pisze:Parę słów na koniec. Po pierwsze, wiem, że krótkie, ale nie mam aż takiej weny twórczej jak Beliar.
    Oczywiśćie nie wiem ile czasu nad tym spędziłeś, ale wydaje mis ie że troche sie z tym spieszyłeś i byłeś troche spięty przez to. Następnym razem sie nie spiesz, pomysły same przyjdą i automatycznie będzie dłuższe :P

    BeliarPL pisze:PS. Miło, że ktoś się inspiruje moją formą recenzji (obrazek, tekst, obrazek, teks...itd) :)
    No tak to muśi wyglądaś, chyba nie ma żadnej innej sensownej formy, żeby napisać recenzje tak, aby była ciekawa :wink:
    Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 16:59 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: jurcek » 29 sty 2012, 15:35

    BeliarPL pisze:(..) wyobraź sobie, że murcielago jest mniejsze :mrgreen:

    No nie wiem czy Murceilago jest większe od Gallardo :P Chyba, że mowa o wysokości- choć Gallardo i tak tylko minimalnie wyższe jest :wink: A tak, to Murcie jest i dłuższe i szersze :wink:
    Ostatnio zmieniony 29 sty 2012, 15:35 przez jurcek, łącznie zmieniany 2 razy.
    .
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: BeliarPL » 30 sty 2012, 1:24

    Nie mierzyłem żadnego z aut... Ani nie sprawdzałem wymiarów. Ale stojąc obok obydwóch
    Obrazek
    muszę stwierdzić, że murcie wydaje się mniejsze... Gallardo jest wyższe, i to znacznie (na zdjęciu tego niestety nie widać, nie robiłem zdjęć pod kątem porównywania później wysokości, jedynie wybrałem fotki z tym samym modelem w podobnej pozycji, choć na pewno innej ogniskowej która wszystko niszczy :P ), jest także szersze. Albo tak wygląda poprzez swą masywniejszą sylwetkę. Murcie ma jedynie znacznie szerzej rozstawione i większe lusterka :P Długość? Wydaje się bardzo podobna, w murcie spojlery wystają okropnie, w gallardo żaden spojler spod zderzaka nie wystaje :P
    Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 1:24 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Siemkins » 31 sty 2012, 21:22

    @Kub3kPL
    Popraw proszę błędy, które zostały Ci wskazane. Gdy tekst będzie po korekcie, zostanie podklejony, jak pozostałe gotowe recenzje.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Hercky
    Posty: 704
    Rejestracja: 03 lis 2011, 21:34
    Medale: 1
    Reputacja: 1
    Imię: Maciej
    Nick w TDU2: Hercky91
    Klub: Green Lights Company
    Lokalizacja: Opole
    :
    Bieliszów 2014
    Polubił: 123
    Otrzymanych polubień: 130

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Hercky » 04 lut 2012, 1:16

    BeliarPL pisze:Co prawda jest większe od Murcielago

    Lamborghini Gallardo LP560-4 overall length pisze: 4345 mm

    Lamborghini Murciélago LP640 overall length pisze:4610 mm

    BeliarPL pisze:A jest mniejsze od Golfa IV

    Obrazek
    Volkswagen Golf MK IV overall length pisze: 4149 mm

    mhm.

    źródła:
    Gallardo
    Murciélago
    Golf czwóreczka
    Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 1:16 przez Hercky, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Kub3kPL » 04 lut 2012, 8:59

    Poprawione, jak będziecie mieli jeszcze jakieś uwagi pisać śmiało, wszystko poprawię jak będzie trzeba :)
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Lamborghini Gallardo Coupe [TDU 1]

    autor: Siemkins » 04 lut 2012, 18:17

    Zostało trochę interpunkcyjnych niedociągnięć (nadużywasz znaku ","), ale już dziś podkleję, a błędy poprawię przy okazji.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do