Zablokowany Posty: 19
Recenzje pojazdów - ankieta
  • Czy jesteś zainteresowany recenzjami pojazdów i podejmiesz się napisania choć jednej takiej?

    Czas głosowania minął 22 lis 2011, 20:18

    Tak, świetny pomysł
    5
    33%
    Tak, ale potrzebuję korekty
    2
    13%
    Nie, ale z chęcią będę czytał
    7
    47%
    Nie interesuje mnie to
    1
    7%
     
    Liczba głosów: 15
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Siemkins » 12 lis 2011, 20:18

    Pamiętacie recenzje pojazdów za złotych czasów TDU1? Pomyślałem, że warto by było zainicjować coś podobnego w TDU2. Dana osoba wpisuje, jaki wybiera sobie model, testuje go w każdy możliwy sposób, po czym dzieli się swoimi wrażeniami opisując swoje przygody i możliwości pojazdu. Forma opisu byłaby dowolna - od suchego schematu po barwne opisy z mniejszą lub większą fabułą, w zależności od umiejętności testującego.
    W takim opisie na pewno musiałyby wystąpić parametry pojazdu, cena, możliwość tuningu, skrzynia biegów, rodzaj silnika i inne technikalia, a to wszystko najlepiej wplecione w jakąś fajną historyjkę, którą przyjemnie się będzie czytało, a jednocześnie będzie rzeczowa i na temat. Do wszystkiego oczywiście osobny dział i na każdy pojazd osobny wątek + komentarze czytających.

    W tym celu puszczam ankietę. Jeśli znajdzie się choć kilka chętnych osób, to myślę, że warto się za to zabrać (osobom chętnym, ale piszącym słabo stylistycznie czy z błędami mógłbym służyć pomocą i zająć się korektą nadesłanych tekstów). Pomyślcie..gdy mamy 10 chętnych, to pisząc tylko 1 recenzję (jedna osoba) do przeczytania ma ich aż 10 (9 dodatkowych, sporządzonych przez innych piszących), nie mówiąc już o wszystkich pozostałych członkach naszej Społeczności.

    Proszę potwierdzić głosy w ankiecie postem.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • dabay

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: dabay » 12 lis 2011, 20:33

    Tak, ale potrzebuję korekty.
  • Awatar użytkownika
    ugi
    Posty: 146
    Rejestracja: 13 lip 2011, 11:46
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: UGI
    Klub: Tourist Club

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: ugi » 12 lis 2011, 21:10

    Zagłosowałem na opcję nr 3. Dlaczego? A dlatego, że zanim stworzyłbym coś godnego uwagi minęła by cała wieczność (bardziej ścisły umysł niż humanista :P ). Ale z przyjemnością poczytam testy innych użytkowników :)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    MirBar
    Posty: 607
    Rejestracja: 19 cze 2011, 10:50
    Medale: 2
    Reputacja: -1
    Imię: Mirek
    Hobby: sporty ekstremalne
    Samochód: Opel Corsa
    Nick w TDU: BARI1231
    Nick w TDU2: MirBar
    uPlay: Bari1231
    Klub: Tourist Club
    http://www.touristclub.hekko.pl
    Lokalizacja: Wrocław
    :
    DAKAR
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: MirBar » 12 lis 2011, 21:21

    Również z chęcią poczytam,
    i chociaż dałbym radę coś stworzyć - coś co musiało by podlegać korekcie i sprawdzeniu to najnormalniej w świecie nie mam czasu ze względu na ogrom innych obowiązków zarówno w realu jak i w wirtualu (TDU2, TC)...
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Prince-Matt » 12 lis 2011, 21:46

    Nie, ale z chęcią będę czytał.

    bo nie gram w TDU2, dlatego ...
    Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 21:46 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: BeliarPL » 12 lis 2011, 22:28

    Tak. Bez korekty :P

    Pamiętam moich kilka recenzji z TDU1, jakbym znalazł kilka wolnych godzin to kto wie 8-)

    Kod: Zaznacz cały

    Mercedes-Benz SLK 55 AMG

    http://i52.photobucket.com/albums/g5/BeliarPL/test/1.jpg

    Jest pewna grupa społeczeństwa która ma olbrzymie problemy z wyborem auta dla siebie. Mianowicie córeczki bogatych tatusiów. Bardzo chciałyby mieć samochód który zawsze zwróci uwagę innych a do tego będzie idealnie pasował do właścicielki, nie będzie za duży co by nie było problemów z parkowaniem, będzie ładny, a do tego nie może być zawalidrogą, ponieważ to nie przystoi księżniczce zostać w tyle za byle jakim kolesiem z toną żelu na włosach. Alfa Romeo? Zbyt męska, do tego podobno samochody są kapryśne. Aston Martin? Za drogi. To może Audi? Zbyt pospolite. Do tego nie ma modelu który idealnie pod pasowałby takiej klienteli. I w tym właśnie miejscu z ciekawą ofertą wychodzi Mercedes, który oferuje po znośnej cenie malutką, bardzo kobiecą a do tego szybką zabaweczkę, SLK w wersji AMG. Czy takie auto ma rację bytu? Przekonajmy się.

    http://i52.photobucket.com/albums/g5/BeliarPL/test/2.jpg

    Do testów dostałem najmocniejszą wersję AMG w kolorze Obsidian Black oraz z czarno-czerwonym wykończeniem wnętrza. Wygląda naprawdę ładnie, tyle, że na usta ciśnie się pytanie, czy jest taki ale męski. Niestety, taka sylwetka, pomimo tych wszystkich sportowych dodatków od AMG nie pasuje do mężczyzny. No ale ten model docelowo ma trafić w żeńskie ręce. Całe szczęście, że chociaż szyby są ciemne, nie będę aż tak bardzo widoczny podczas jazdy. Po zajęciu miejsca wewnątrz pierwsze co rzuca się w oczy to nieproporcjonalna kierownica, która całkowicie nie pasuje do tego auta. Jej wieniec jest bardzo gruby a do tego jest... ogromna. W aucie które wyglądem przypomina gokarta spodziewałbym się raczej malutkiej kierownicy a nie wielkiego koła. No ale dobrze, że chociaż jest poręczna i przyjemnie się ją trzyma.

    http://i52.photobucket.com/albums/g5/BeliarPL/test/3.jpg

    Natomiast złego słowa nie można powiedzieć o ogromnym 5,4-litrowym silniku V8 który generuje 360 "koni" a do tego ponad 500-niutonometrów momentu obrotowego. Pomimo dość sporej masy auto jest naprawdę żwawe i sprinty spod świateł w mieście wygramy praktycznie wszystkie. Podobnie jest poza miastem, gdzie mocy może braknąć dopiero powyżej prędkości rzędu 200km/h. A wszystko za sprawą tragicznej skrzyni biegów. 7-biegowy automat z możliwością zmiany przełożeń łopatkami za kierownicą odstrasza samą ilością biegów do przodu. Często kierowca będzie miał problem który bieg będzie najlepszy. Do tego dołóżmy fakt, że osiągając 100km/h wrzucamy już 4-ty bieg. Mercedes za wszelką cenę stara się uświadczyć nas w przekonaniu, że nie potrafi zrobić porządnej skrzyni, albo wstawia do aut 5-biegowe przekładnie w których brakuje przy wyższych prędkościach dodatkowego biegu, albo idzie w zupełnie odwrotnym kierunku wkładając do auta skrzynię z przytłaczającą ilością biegów. Producent zapewnia nas, że auto jest w stanie osiągnąć setkę poniżej 5-sekund, testy to potwierdzają, potwierdzają także maksymalną prędkość która wynosi 250km/h i jest ograniczona elektronicznie.

    http://i52.photobucket.com/albums/g5/BeliarPL/test/4.jpg

    Teraz kilka słów o trakcji która jest... tragiczna. Lampki od elektronicznych stróżów niemalże się nie wyłączają i to pomimo delikatnego traktowania pedału gazu. Auto jest w stanie stracić przyczepność nawet na 3-biegu, w sumie nie ma się co dziwić, przecież jest skandalicznie krótki. Jeśli mamy cięższą nogę to możemy być pewni, że ruszając z każdego skrzyżowania zwrócimy na siebie uwagę, i nie pomoże tutaj nawet ESP z ASR, a także szerokie sportowe opony. Przez moment taka jazda nawet bawi, ale po chwili męczy i przeszkadza fakt, że albo będziemy poruszać się dostojnym... bardzo dostojnym tempem, albo będziemy cały czas walczyć poszukując przyczepności dla tego auta. Jeśli zaś w zakręcie zechcemy przyspieszyć, bez kontry się nie obejdzie. Ciekaw jestem ile wytrzymają opony. Poza miastem jest podobnie, na autostradzie do 130km/h jest nawet przyjemnie i cicho, ale taka jazda nawet nie przystoi temu modelowi z takim agregatem mocy pod maską. A powyżej tej prędkości jazda męczy. W aucie robi się głośno a do tego musimy być cały czas skupieni, ponieważ nigdy nie wiemy czy drobny uskok na autostradzie nie będzie próbował wytrącić tej maszyny z równowagi. Na górskich serpentynach jest jeszcze gorzej, tylna oś żyje własnym życiem i ciężko jest pokonać szybko zakręt. Jeżdżąc tym autem można dosłownie poczuć się jak drift-king, a to dzięki wszędobylskiej elektronice która z delikatną pomocą kierowcy brutalnie nakazuje samochodowi jechać wciąż przed siebie, mimo iż co skręt auto ustawia się bokiem do jezdni. Aż strach pomyśleć co by się działo bez elektronicznych pomocników tudzież gdyby przyszło się mnie zmierzyć w tym aucie z mokrym asfaltem. Kolejną dolegliwością jest podsterowność która pojawia się jeśli tylko wejdziemy, choćby minimalnie, za szybko w zakręt, auto od razu nieprzyjemnie wypływa przodem z zakrętu. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą świetne hamulce, "łapią" od razu i dają się perfekcyjnie dozować, do tego potrafią błyskawicznie zatrzymać pojazd. A jednak jeśli Mercedes tylko chce, to potrafi.

    http://i52.photobucket.com/albums/g5/BeliarPL/test/5.jpg

    Nie udało się. Zdecydowanie nie udało się zrobić damskiego samochodu. Z wyglądu jest w porządku. Zachwyca silnik jak i hamulce. Ale jeśli chodzi o skrzynię biegów i prowadzenie, to niestety są to czynności zbyt skomplikowane i jestem pewien, że taka zwykła kobieta nie poradzi sobie z tym autem prędzej czy później kończąc jazdę w tragiczny sposób. Jeśli facet który na co dzień siedzi w motoryzacyjnym świecie ma czasami problemy z odpowiednim doborem biegu a jazda go męczy  i wymaga ciągłego skupienia, to jak u licha ma sobie tutaj poradzić zwykła dziewczyna. A może to tylko ja nie właściwie kieruję ten samochód? Nie, na pewno nie :D
    Test dobiegł końca a problem wciąż jest nierozwiązany, córeczki z bogatych domów, odpuście sobie ten samochód, na pewno nie jest taki jakiego oczekujecie i o jakim marzycie. Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia jedna kwestia. Dla kogo w takim razie jest to auto? Dla nikogo...

    http://i52.photobucket.com/albums/g5/BeliarPL/test/6.jpg


    Taki tam, bardzo bardzo stary tekst :P
    Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 22:28 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: jurcek » 12 lis 2011, 23:48

    Nie interesuje mnie to. Jak TDU2.
    .
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Siemkins » 13 lis 2011, 1:18

    jurcek pisze:Nie interesuje mnie to. Jak TDU2.

    Btw, recki aut z TDU1 byłyby równie mile widziane, ale to sprawa dla Was, zapaleńców, miłośników pierwszej odsłony. Jeśli powstawałby teksty nt aut z TDU1 nie wahałbym się ani chwili, by je publikować. Decyzja należy do Was (rafał, jurcek, matt, dziobaz and other, niewymienieni z xywki, ale niemniej ważni). To tak na marginesie..

    PS. Bel, właśnie takie coś miałem na myśli :)
    Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 1:18 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Kub3kPL » 13 lis 2011, 9:00

    Tak, bez korekty. Dlaczego? Mozolne opowiadania na polski, i testy wozów napisane dla samego siebie zrobiły swoje :D
    Jak coś, moge nadesłać próbne opowiadanie na pw.
    Co do samego pomysłu, jestem jak najbardziej za ! :D
  • Awatar użytkownika
    czyrys
    Posty: 137
    Rejestracja: 06 mar 2011, 9:44
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: czyrys
    Nick w TDU2: czyrys
    Lokalizacja: Wrocław

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: czyrys » 13 lis 2011, 9:29

    Tak, ale z korekta z j. polskiego za dobry nie jestem
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: sky » 13 lis 2011, 11:08

    Nie, ale z chęcią będę czytał :)
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: RaFaL » 13 lis 2011, 11:53

    Do pisania recenzji to ja się nie nadaje, ale z chętnie bym poczytał, tak więc opcja nr. 3 :)
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Gruszmen » 13 lis 2011, 13:23

    RaFaL pisze:Do pisania recenzji to ja się nie nadaje, ale z chętnie bym poczytał, tak więc opcja nr. 3 :)

    Również za opcją nr 3.
    Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 13:23 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Prince-Matt » 13 lis 2011, 13:34

    Siemkins pisze:
    jurcek pisze:Nie interesuje mnie to. Jak TDU2.

    Decyzja należy do Was (rafał, jurcek, matt, dziobaz and other, niewymienieni z xywki, ale niemniej ważni). To tak na marginesie..


    trzeba sie zastanowic nad tym :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 13:34 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Mike
    Posty: 401
    Rejestracja: 13 sty 2011, 18:02
    Reputacja: 0
    Imię: Michal
    Nick w TDU: MikeDriverPL
    Nick w TDU2: MikePL
    Lokalizacja: Ryki

    Re: Recenzje pojazdów - ankieta

    autor: Mike » 13 lis 2011, 13:45

    Trójeczka :) Z chęcią poczytam, po dwóch latach czytania Top Gear'a trochę już artykułów widziałem :mrgreen:
Zablokowany Posty: 19

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Przejdź do