Zablokowany Posty: 1 Strona 1 z 1
Zasady Cruisingu
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Zasady Cruisingu

    autor: Hudy » 14 lis 2011, 17:48

    Odbyło się już parę jazd i wszyło, że niektórzy nie kumają o co biega w tej zabawie. Za każdym razem musiałem tłumaczyć wszystko od początku i mam tego dość, więc postanowiłem spisać zasady. Jeżeli macie jakieś sensowne sugestie to piszcie, ale proszę nie pisać, że przeczytałem, albo spoko. Proszę tylko o merytoryczne uwagi.

    Zasady Cruisingu:

    1) Crusing można podzielić na:
    a) przejażdżkę - w tym przypadku trzeba przestrzegać ruchu drogowego. Do jakiego stopnia przestrzegane są przepisy przeważnie zależy od osoby prowadzącej (pkt. 2). Podstawowymi zasadami są:
    - nie rozbijać się o innych graczy i samochody ruchu ulicznego
    - trzymać się prawidłowego pasa (pas prawy), a w przypadku tras wielopasmowych trzymać się pasa prawego (pozostałe pasy używane do wyprzedzania).
    b) jazdę sportową - zasady jak z pkt. a), ale jedziemy "ile fabryka dała"
    W OBU PRZYPADKACH NALEŻY SIĘ WCZUĆ TAK JAK BYŚMY PROWADZILI POJAZD W REALU!!!!


    2) Przed ruszeniem w trasę wybierany jest przewodnik, który prowadzi resztę:
    a) osoby tej nie można wyprzedzać
    b) zmianą prowadzącego odbywa się po dojechaniu do punktu, który wybrał
    c) osobą prowadzącą można zmienić, jeżeli znudzi się jej prowadzenie wszystkich, lub jeżeli są problemy z połączeniem tej osoby
    d) w innym przypadku cierpliwie trzeba jechać za osobą prowadząca (wskazane podziwianie widoków :P )
    e) trzeba przestrzegać znaków poziomych (strzałki na drodze).

    3) Podczas crusingu wskazane i dopuszczalne jest:
    a) Zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa drogowego (nie wyprzedzanie przed zakrętami, górka itp)
    b) W czasie cruisingu można wyprzedzać się, ale nie można wyprzedzać osoby prowadzącej (pkt. 2) a) ). Należy w niebezpiecznych sytuacjach ułatwić wyprzedzenie osobie wyprzedzającej (np. zwolnić)
    c) Dobry humor :)
    d) Nie zamykanie sesji - czasami można spotkać miłych ludzi, jest okazja do lansu i czasami przyłączają się bardzo fajni kierowcy :D

    4) Podczas crusingu wymagane są:
    a) zachowanie kulutury osobistej i kultury jazdy
    b) dobry humor :D

    Powyższe zasady są przestrzegane na wszystkich oficjalnych zlotach i treningach !!!!
    Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 17:48 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Przejdź do